close
no thumb

vaky1Pokud toužíte ve vašich bytových prostorách sedět na něčem, tak trochu jiném, než jste byli doposud zvyklí, vyzkoušejte třeba sedací vaky! Určitě jste o nich již někdy slyšeli a viděli jste je třeba u známých, nebo pouze na internetu. V dnešní době není žádným problémem pořízení nějakého sedacího pytle i k vám domů! Z bohaté nabídky nejrůznějších variací si vyberete stoprocentně i vy!

Sedací pytle jsou k mání v mnoha provedeních, které se od sebe liší jak svým tvarem, tak i velikostí, materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, barvou, celkovým stylem a nakonec pochopitelně i cenou. Každý sedací vak obsahuje dvě základní části, tou první je samotný potah a tou druhou potom vnitřní výplň. Potah sedacích vaků bývá z nejčastěji z koženky, nylonu nebo bavlny. Výplň potom z polystyrénu nebo speciální drti. Jedná se do jisté míry o základní parametry, které určují způsob ošetřování sedacích vaků. V závislosti na použitých materiálech se dá sedací pytel buď prát, zde musí být ještě předpoklad menších rozměrů, nebo jen povrchově a ručně čistit prostřednictvím k tomu určených chemických přípravků a pomůcek. Materiál je však důležitý i co do pohodlnosti, každý preferuje něco jiného, v každém případě by však sedací vak měl působit i příjemným pocitem už hned na první dotek! Velikost granulátové výplně potom ovlivňuje pocit při sezení!

vaky2Sedací pytle jsou vyráběny v rozličných tvarech. Pořídit můžete prakticky cokoliv. Nejčastěji se setkáváme s napodobeninami tenisového míčku, fotbalového míče, basketbalového míče, můžete si koupit i sedací vaky ve formě ovoce a zeleniny a mnohé další klasičtější i zajímavější motivy.

Sedací vaky a sedací pytle představují moderní a elegantní vybavení domácnosti. Jedná se jak o účelové, tak i dekorační záležitosti, na kterých si můžete skvěle zarelaxovat a odpočinout. Jsou vysoce mobilní, což znamená, že je můžete přemisťovat, kam se vám jen zlíbí. Primárně jsou určeny do interiérových prostorů, pokud však za pěkného počasí zatoužíte odpočívat na sedacím pytli třeba na terase nebo v pergole, nic vám v tom nebrání! A pořizovací cena? Ta se pohybuje standardně v řádech tisíc korun, spíše v nižší polovině pomyslného intervalu!

Komentáře k článku