close

Domov se snažíme většinou zařídit funkčně a na design interiéru už moc lidí tolik nedbá. Mezitím prvků ovlivňující celkové působení interiéru na okolí je mnoho. Nábytek, doplňky, funkční zóny jako kuchyňský kout a dokonce i schodiště by mělo zapadat do celkového konceptu interiéru.

Schody jako nosný prvek

Moderní schody nabývají mnohých podob /
Moderní schody nabývají mnohých podob /

Pokud jsou schody umístěné mimo obytnou část – např. chodba, nemusí se design tolik řešit. I když pěkné moderní schody by určitě neměly chybět v žádné části domova.

Pokud jsou ale schody součástí hlavních obytných místností, jako např. předsíň, nebo dokonce obývací pokoj, určitě by do těchto pokojů měly zapadat a ladit s ostatním vybavením domácnosti.

U starších domů nebo bytů bývaly schody betonové nebo masivní dřevěné. Vizuál celého interiéru tak většinou narušovaly. Při stavbě nového domu, nebo při rekonstrukci byste tedy měli schodům věnovat velkou pozornost

Když schody ladí s interiérem.

Pokud stavíte nový dům, nebo mezonetový byt, schodiště bývá již navrženo tak, aby ladilo s okolním interiérem. Občas se stává, že schody jsou betonové, pak si snadno můžete vybrat obložení schodů dle vlastního výběru a požadavků podle budoucího zařízení domova

U starších schodišť to již bývá problém a je třeba většinou provádět renovaci schodiště. Díky systému Top Step to je ale velmi snadné. Pokud jsou schody po statické stránce vpořádku, můžete schody obložit a zrenovovat bez bourání a jakýchkoli složitých stavebních úprav. Můžete takto zrenovovat jakékoli schodiště, od dřevěného až po betonové.

Při takové renovaci si tak sami vyberete dekor, který se vám nejvíce líbí a pasuje do interiéru. Pokud budete renovovat například celý prostor, můžete mít schody ve stejném dekoru jako podlahu

Snadná renovace

Takováto renovace je velmi snadná a zvládne jí každý šikovný kutil. Stačí zakoupit stavebnici, díky které schody obloží. Pro náročnější, nebo méně šikovné jedince je samozřejmě možné domluvit se na profesionálním obložení schodů.

Můžete tak mít například schody podsvícené, nebo s osvětlením z boku, případně další šikovné vychytávky, které oživí váš interiér.

Tags : schodiště

The author Bydlení21.cz

Leave a Response