close
gress_lodzie

Balkony a lodžie ve vašem bytě nemusí sloužit jenom k věšení prádla, pěstování muškátů nebo letním posezením u skleničky vína. Pokud si lodžii zasklíte, můžete ji obývat i během chladnějších jarních a podzimních dní, ušetříte na nákladech za vytápění, zlepšíte klima ve svém bytě a snížíte riziko krádeže. To vše přitom za cenu cca 20 000 Kč, která se vám díky snížení nákladů za vytápění do několika let vrátí. Tak na co ještě čekat?

Důvod č. 1: zvětšení obytného prostoru

Zasklená lodžie s sebou přináší řadu pozitiv /
Zasklená lodžie s sebou přináší řadu pozitiv /

Zejména u menších bytů s výměrou pár desítek m2 vám zasklená lodžie přijde vhod, protože přinese místnost navíc. Můžete ji obývat zhruba od března do října, pokud do ní zavedete topení, pak klidně i celoročně. Během chladných zim lidé lodžii často využívají alespoň jako „odkládací místnost“ pro kola, kočárky, nářadí atp. Své využití rozhodně najde i u vás – co třeba jako zimní zahrada?

Důvod č. 2: snížení nákladů na vytápění

Zasklená lodžie v zimě vystupuje jako předvoj obývacího pokoje, zachycuje poryvy větru, sněhu i deště a otepluje tak venkovní stěnu vašeho bytu. Firmy nabízející zasklení lodžií slibují úsporu na nákladech mezi 20 – 50 procenty, ve většině případů počítejte spíše s tou nižší hranicí. I tak to ale může udělat klidně i několik tisíc korun ročně.

Důvod č. 3: ochrana proti krádeži

Zejména pro byty v 1. nebo 2. patře je zasklená lodžie dobrým ochráncem před kolemjdoucími zloději. Otevřený balkon nebo lodžie pro takové lidi představuje doslova vstupenku, naopak zasklený a zajištěný prostor (lodžie se po uzavření automaticky uzamknou) většinu menších zlodějíčků spolehlivě odradí.

Důvod č. 4: snížení prašnosti i hlučnosti

Možná teď svou lodžii nevyužíváte, protože v ní neustále máte pyl, prach, listí a kdejaký nepořádek z ulice. Zasklení tento problém spolehlivě vyřeší – v prostoru lodžie budete mít krásně čisto. Navíc vás ani nebude rušit hluk z ulice.

Důvod č. 5: žádný hmyz ani holubi

U zasklené lodžie se nikdy nestane, že by jí společně s vámi obývali také holubi, včely nebo vosy. Během oběda či večeře můžete skla úplně zavřít – a vychutnat si jídlo v naprosté pohodě a soukromí s krásným výhledem do okolí.

Tags : exteriér

Komentáře k článku