close
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sklo je materiál s dlouholetou tradicí. Setkáváme se s ním v mnohých odvětvích. Ani oblast domácností nejde stranou. Vždyť kdo z nás by v interiérových prostorách bydlení neměl alespoň nějaké skleněné prvky. Obvykle se jedná o designovou záležitost, díky které mají vnitřní prostory bydlení komfortnější a elegantnější ráz, odpadá tak podoba šeď stereotypu.

Jedinečný kus skla ozdobí prostory bydlení /
Jedinečný kus skla ozdobí prostory bydlení /

Není však sklo, jako sklo. Nejen v jeho zpracování, ale především v jeho stylu a celkové propracovanosti je možno spatřit mnoho rozdílností. Díky vysoké variabilitě si však na své může přijít každý z vás, ať již se vám líbí nejrůznější podoby bydlení. Uvažujete-li třeba o skleněné vitríně, určitě se obraťte na profesionály, přesně takové, kteří se v oblasti zpracování skla pohybují dostatečnou dobu na to, aby mohli do své práce vkládat cenné zkušenosti a vysokou preciznost, jež se projeví nejen na vzhledu, ale taktéž na kvalitě!

Firma Svět skla má se zpracováním skla bohaté zkušenosti

Obrátíte-li se se svým požadavkem na rodinnou firmu Svět skla, neuděláte chybu. Její kořeny sahají do roku 1996, tehdy ještě vystupovala pod názvem Hlavenka, od té doby si prošla výraznou přeměnou a dnes se jedná o firmu s vysokým rozsahem používaných sklářských uměleckých technik. Jejich produkce není vymezena pouze Českou republikou, instalace je rozšířena do nejrůznějších světových částí.

Sklo může nabývat mnohých, krásných podob /
Sklo může nabývat mnohých, krásných podob /

Díky celé řadě uměleckých technologií zpracování dochází k senzačním výsledkům. Například skleněné vitráže jsou vyráběny zhruba 120 let starou, avšak kvalitní technikou, kdy se sklo nařeže na jednotlivé díly a poté se spojuje zaléváním do směsi cínu a olova. Tímto postupem dochází k daleko větší propracovanosti a smyslu pro detail.

Další cestou výroby skleněných prvků je pískování skla. Zjednodušeně řečeno se jedná o otryskání skla pískem. Díky ručnímu způsobu je dosaženo opět těch nejlepších výsledků, používá se speciální šablona.

Zmiňme ještě techniku fusing. Jde o zapékání nařezaných skel, skleněných drtí a lámaných střípků do podkladového skla.

Ve všech případech je výsledkem vždy originální, vysoce komfortní kus skla s prvotřídní designovou i jakostní hodnotou. Patříte-li tedy mezi ty, pro které je sklo nutnou součástí bytových prostorů, máte brány originality otevřeny, je jen na vás, jaké skleněné prvky si pořídíte!

Tags : sklo

Komentáře k článku