close
shutterstock_274566236

Interiérové dekorace stále více využívají různých přírodních materiálů, jako jsou větvičky, kulatina, šišky a v poslední době i mech. Ten si získává velkou oblibu pro svoji tvárnost, navíc se dá použít čerstvý z lesa stejně, jako ten vysušený, který seženete v krámcích pro kutily a v hobby marketech.

Mech se velmi dobře zpracovává. Stačí mít jen trochu šikovné ruce a kreativního ducha a vytvoříte si originální dekorace, jimiž ohromíte každou návštěvu a zároveň do interiéru vnesete kus přírody.

Mechové obrazy

I tam, kde není místa na zdi, můžete použít nástěnnou mechovou dekoraci v podobě obrazu. Potřebujete jen vhodný rám se zadní deskou a mech podle vlastních představ. Ten je udržován v ekologickém konzervantu, ten zachová strukturu i barvu mechu a přitom je šetrný i k prostředí.

Miniaturní zahrádky

Máte doma staré nevyužité skleněné dózy nebo láhve s širším dnem? Ty jsou ideální pro tvorbu miniaturních zahrádek za sklem,kde mech pomáhá hospodařit s vláhou. Do něj zasadíme kapradiny, pepřince nebo  tlustice do uzavřených nádob a mini begónie, starčeky, drobné orchideje, mini agáve či tylandsie do nádobe otevřených.

Mech v květnících

Dekorativně vypadá mech položený v květináčích na substrát. Květiny v něm krásně vyniknou, navíc jim mech udržuje dlouho vláhu. Hodí se proto převážně tam, kde rostliny vyžadují více vody a vy se nemusíte bát, že zapomenete zalít. Moc hezky v mechu vypadají jarní cibuloviny (tulipány, hyacinty, narcisy) použít ho můžete i pod orchideje.

“Zarostlé” předměty

Můžete použít tvarovaný polystyrén, například koule, které seženete v hobby marketech. Na ně přiložte mech a obvažte ho kolem dokola všemi směry zeleným vázacím drátkem. Mechem nazdobené předměty pak můžete dál dozdobit nebo je nechat jen tak. Dvě tři koule v zajímavé ploché nádobce, dozdobené květy nebo třeba mašličkami, budou zajímavou dekorací.

Tags : dekorace z mechumech v interiérumechové dekoracemechový obraz

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku