close

Pěstování pokojových rostlin je velmi častým koníčkem mužů i žen, což je velmi dobré, protože květiny úžasně oživí interiér. Některé pokojovky navíc působí velmi esteticky. Pojďme si vyjmenovat 5 těch nejvýraznějších.

Guzmánie

Guzmánie je velmi dekorativní květina, která nezapře svou příbuznost s ananasem. Její květenství tvoří drobný květ a listeny v barvě od zářivě červené po žlutou. Samotné kvítky bývají červené, růžové, fialové, oranžové nebo žluté. Přestože kvete jen pár dní, růžice barevných listenů vydrží po dlouhou dobu a tvoří tak nádhernou dekoraci interiéru.

Tupoušek

Tupoušek sloní (medinilla magnifica) je původem z Filipín. Tato tropická rostlina nadchne svými velkolepými hrozny růžových květů, jež rozhodně nepřehlédnete. Těmi se vámovšem odvděčí jen v prostorech, které příliš nepřetápíte, v době vegetačního klidu mají raději teplotu mezi 14 – 18° C. Bude ale vděčnou ozdobou vaší zimní zahrady.

Láčkovka

Chcete si zkusit vypěstovat masožravku a zbavit se tak obtížného hmyzu? Zkuste láčkovku (Nepenthes), rostlinu s nápadnými květy připomínajícími konvičky či soudečky. Tato rostlina má původ na Borneu či Madagaskaru (podle druhu) a miluje vysokou vzdušnou vlhkost, proto je třeba ji často rosit. Velmi dekorativně působí, pokud ji pěstujete v akváriu.

Kamélie

Nádherná okrasná rostlina s velkými květy v mnoha odstínech červené, růžové nebo jen bílé a krémové barvy je sice v Asii známá po staletí, v Evropě si oblibu získala až v 18. století. Bývala společenskou květinou, dámy si jí zdobily šaty, což dokládá i název románu A. Dumase ml. . Je perfekní květinou do zimních zahrad, kvete v lednu až dubnu při teplotách 5 – 10° C. Díky ní je i zima rozkvetlá.

Strelície

Jistě i vás uchvátila v květinářství rostlina, jejíž květy vypadají jako ptáčci s s hřebínkem v odstínech  žluté, oranžové až červené barvy. Rostlina je původem z jižní Afriky a mezi její příbuzenstvo patří i banánovník. Skvělé na ní je to, že přes svůj exotický původ není v našich podmínkách nijak náročná na pěstování, takže může zdobit každý interiér i balkon..

Tags : dekorativní rostlinyexotické rostliny v interiérukvětiny jako dekorace

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku