close

Především v panelákových bytech byli projektanti ke kuchyním hodně skoupí, jako by nevěřili, že se v nich bude opravdu vařit. Zařídit ji je opravdu velká výzva, zařídit ji tak, aby působila, že je prostorná a vzdušná, hraničí s čarováním. Zázraky neumíme ani my, ale pár tipů, jaksi ji opticky a pocitově zvětšit, pro vás máme.

Obecné tipy pro optické zvětšení prostoru

  1. V malé kuchyni je nejlépe vymalovat bílou nebo jinou velmi světlou barvou, toto pravidlo platí obecně pro malé prostory.
  2. Hodně zachrání dostatečné osvětlení. Jestliže nemáte v kuchyni dostatek přirozeného denního, nezapomeňte na různá lokální svítidla, především nad pracovní plochou.
  3. Prostor pocitově zvětší vhodný nábytek. Vybírejte skládací nebo sklápěcí, například stůl, co rozložíte jen ve chvíli, kdy ho potřebujete, nebo štosovatelné židle, které později naskládáte na sebe.

Hodně ovlivní výběr kuchyňské linky

  1. Také linku si do malé kuchyně vybírejte světlou a ještě lépe s lesklou povrchovou úpravou. Vhodné jsou skříňky s prosklenými dvířky, sklo zrcadla a jiné lesklé plochyopticky zvětšují prostor.
  2. Kuchyňskou linku si přizpůsobte svým prostorovým možnostem: místo robustní skříňky ve spodní části zkuste pojízdný díl s drátěnými košíky, linku tak opticky odlehčíte.
  3. Místo horní řady skříněk si zavěste otevřené police. Nejenže police dodají na vzdušnosti celému interiéru, zároveň na nich uložíte víc věcí než v původních skříňkách.

Méně je více,úložný prostor ale potřebujete

  1. Jestli máte vysoké místnosti, využijte toho a zavěste si nábytek do výšky, klidně až ke stropu. Získáte spoustu úložného prostoru a svislé uspořádání nábytku opět opticky zvětší místnost.
  2. I další nábytek a spotřebiče, které potřebujete mít v kuchyni, vybírejte užší a s menší hloubkou,než bývá standard, každý ušetřený nezastavěný centimetr je v malém interiéru znát. Dnes už naštěstí spolehlivě seženete myčku i pračku menších rozměrů i úzkou lednici.
Tags : jak opticky zvětšit kuchyňjak zařídit malou kuchyňMalá kuchyň

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku