close

Hned od začátku si pojďme říct, že bílá kuchyně se krásně vyjímá v časopisech o bytovém designu, v reálu ale působí příliš sterilně a neosobně. A pro běžný život je hodně nepraktická – jestli v ní plánujete i vařit, strávíte opravdu hodně času jejím úklidem.

Do kuchyně patří barvy. A stejně jako všude tam, kde to žije a kde se tvoří, hodí se do ní barvy veselé a energické. Máme pro vás pár zajímavých tipů: zkuste ve své kuchyni a jídelně barvy ovocné.

Kuchyně v barvách citrusů

Pomerančově oranžová barva je barva optimistická, podpoří vaši chuť k jídlu a navíc úžasně oživí interiér. Každému bude hned jasné, že v této kuchyni tráví svůj čas veselí, kreativní lidé. Citronově žlutá a limetkově zelenkavá jsou barvy opravdu luxusní, hodí se ke zvýraznění fádních a tmavších prostor. S těmito barvami ale opatrně, raději jen na jednu zeď nebo na pruh mezi spodními a vrchními skříňkami kuchyňské linky. Vhodná je také na doplňky v bílých a černobílých interiérech.

S příchutí červeného ovoce

Trendy barvy do kuchyně jsou docela jistě jahodově nebo malinově červená, růžová jako jahodový koktejl či tmavá borůvková. Jedná se o barvy plné energie a radosti, podporují v kreativitě a činnosti vůbec. Navíc se velmi dobře kombinují s jinými barvami ve stupnici růžová – červená – oranžová – žlutá.

Vyzkoušejte nejnovější hit současných kuchyní: kombinaci červené a růžové, budete překvapení výsledným dojmem. Také růžová s meruňkově oranžovou osvěží váš interiér.

Současné trendy přejí ovocným barvám

Zvolit si do kuchyně barvy různých druhů ovoce patří k dnešní módě. Vždyť komu by se nelíbily banány, mandarinky, melouny? Příroda sama nám nabízí tolik možností a variant, jak barvy k sobě volit aby ladily. Takže se vůbec nemusíte bát ji napodobit a namíchat si v kuchyni svůj ovocný koktejl.

Tags : barvy do kuchyněěbarvy ovocejak vymalovat kuchyň

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku