close
shutterstock_267214031

Nechat si vyrobit nábytek do kuchyně podle vlastních představ je určitě nákladnější, než si koupit hotovou linku nebo ji sestavit ze sektorových komponentů. Přesto si stále víc lidí pořizuje novou kuchyň na míru. Důvody? Těch je víc.

shutterstock_267214031

Efektivní využití prostoru

Zvlášť pokud máte menší kuchyň, je dobré účelně využít každý kousek tak, aby vše mělo své místo a přitom zbyl prostor na pohyb mezi jednotlivými kusy. Kuchyňský nábytek vyrobený na míru se dá přizpůsobit i atypickému interiéru, využít výklenky a niky, dokáže zamaskovat případné nerovnosti podlahy i stěn. Sami si navrhujete povrchovou úpravu přesně podle vašich představ, stejně tak i místo, kde chcete mít dřez či kde bude stát sporák.

Využijte nejprve 3D simulace, teprve potom se rozhodněte pro finální rozvržení. Bydlení je hra, tak si ji náležitě užijte a pohrajte si s různými variantami vaší kuchyně. Nejen, že vás to bude bavit, konečné řešení obstojí ve srovnání se všemi vyzkoušenými návrhy.

Kuchyň navždy

Využít možnosti nechat si postavit kuchyň na míru byste měli hlavně v případě, že stavíte nový dům nebo rekonstruujete kuchyni ve starém. Promyslete pečlivě, jak má vypadat nábytek, který bude splňovat vaše nároky na funkčnost, umístění v prostoru a estetiku. Pořízená kuchyň vám pak bude dlouhé roky sloužit tak, jak od ní očekáváte – bez kompromisů. Zaplatíte sice o něco víc, než za sektorku, vydrží vám ale mnohem déle.

Kdy je kuchyň na míru nezbytná

Jsou situace, kdy je opravdu jedinou variantou přizpůsobit kuchyňskou linku nestandardním podmínkám. Je to například zařízení kuchyně pro tělesně postižené, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík. V takovém případě je nutné rozvrhnout nábytek tak, aby byl z vozíku dosažitelný.

I lidé s menším nebo větším vzrůstem obvykle volí nábytek na míru. Kdo by také chtěl kvůli všemu přistavovat stoličku nebo se naopak krčit u nízké linky.

Tags : moderní bydlenínábyteknové bydlení

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku