close
shutterstock_22677826

Všechny styly současného bydlení vychází z přírodních materiálů. Jestliže máte v svém bytě dosud umělé hmoty a imitace, je čas na velký úklid. Objevte sensory design, vsaďte na minimalismus, experimentujte s industriálním stylem, základ je vždy v přírodních materiálech.

Minimalismus je starý sto let, přesto je i dnes trendy

Už ve 20. letech minulého století se umělci snažili očistit své dílo od všeho nadbytečného, jít k jádru věci, přiznat jednoduché základní linie. Tento trend ovlivnil i bytový design a dal vzniknout čistému stylu s promyšleným řádem a s myšlenkou, že v jednoduchosti je krása.

Minimalismus vše podřizuje funkčnosti a praktickému využití, přitom ale stále dbá na vkus a eleganci. Přestože na někoho působí chladným dojmem, své zastánce nachází v řadách lidí, kteří se necítí dobře mezi policemi přeplněnými suvenýry z dovolené, v bytě plném dekorací, deček a volánů.

Minimalistickému interiéru sluší geometrické vzory i výrazné barvy. Barevný kontrast zajistí například secesní polštářky na pohovce, velký výrazný obraz na zdi nebo originální koberec.

Sensory design se vrací k přírodě

Zeleň, hlína a kámen, vše co nám příroda dává, se odráží v dalším z trendů bytového designu. Z materiálů je to především terakota v matné úpravě, která nahrazuje lesklé keramické obklady, do interiéru se vrací ratanový nábytek, který jsme v minulých letech vysunuli na terasy a do zahrad.

Zvláštní roli hrají tradiční řemesla a ručně vyráběné produkty, které přiznávají krásu původního zdroje. Vsaďte na přírodními materiály, jako jsou len, bavlna či sisal a živé rostliny všude, kde pro ně najdete místo.

Trochu jako v tovární hale

Industriální styl také ve starých továrních halách vznikl. Proto se zhlédl v kovu, sklu, zdech obnažených až na cihlu. Přestože se bytový design už pomalu ubírá od rozlehlých otevřených interiérů k intimním zákoutím, tomuto stylu prostor sluší – žádné příčky, vysoké stropy, schodiště do otevřeného patra. Jestli na vás působí příliš stroze, můžete ho odlehčit kombinací se stylem vintage.

Tags : bytový designIndustriální stylMinimalismus

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

1 Comment

  1. Jestlize chcete mit obyvaci pokoj zarizeny vzdy podle poslednich barevnych trendu, volte budto sedacku s vymenitelnym potahem, nebo zvolte pohovku v neutralni barve a doplnte ji o polstarky v trendy barvach.

Komentáře k článku