close

Bydlení je odrazem naší mentality, nálady a vkusu. Každý, kdo do našeho bytu vejde, si podle zařízení interiéru udělá o nás a naší rodině celkem přesný první dojem. Proto by mělo působit jemně, čistě, nenásilně, s prvky vlastní kreativity a originality.

shutterstock_134588201

 

Některé kousky ale jsou v současné době v popředí zájmu, jsou vyloženě trendy.

Nebojte se vzorovaných textilií

Rozhodně neplatí, že záclony a závěsy do moderního interiéru nepatří. Spolu s přehozy, polštářky a kusovým kobercem by měly tvořit ucelenou barevnou kompozici s opakujícím se vzorem. Ten se může objevit i na výrazné tapetě na části zdi. Nejvhodnější jsou oblíbené geometrické tvary nebo přírodní motivy.

Materiály můžeme kombinovat, jedním z žádaných je úplet i rustikální pletenina, a to na přehozy a polštáře. Koberec volíme kvalitní s vyšším vlasem, ale jen kusový, těnm ode zdi ke zdi na čas odzvonilo.

Méně je více – i v případě doplňků

V současném moderním interiéru dominuje jeden výrazný doplněk. Suvenýr z cest a další lapače prachu raději ukliďte do šuplíků. Nebojte se velkých pokojových rostlin, neobvyklých designových lamp a jiných solitérních dekorací. Cení se zajímavý obraz, grafika či plastika.

Dekoraci zvýrazníte tím, že ji vhodně nasvítíte a necháte kolem ní dost místa, aby vynikla.

Moderní prostory si žádají oheň

Výrazným prvkem interiéru, který nejen opticky dotváří celkový dojem, ale zároveň celou obývací místnost zútulňuje, jsou krbová kamna. Nejoblíbenější jsou napodobeniny starých venkovských kamen doladěné kvalitní podlahou a zajímavou sedačkou.

Platí ale, že oheň má být za sklem, ať už zvolíme rustikální kamna, či krb na zdi, klidně i s výrazně barevnými plochami. Velmi žádané jsou krbovky vestavěné do zdi, které vůbec nevyčnívají do prostoru. U takových krbů je příjemné večerní posezení v kruhu rodiny. Právě příjemná atmosféra je důvod, proč si domů krby obvykle pořizujeme.

 

Tags : bytový textildoplňkymoderní interiér
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response