close
shutterstock_77766265

Novinky v bytovém designu nepřicházejí nečekaně, spíš postupně pronikají do interiérů a nahrazují trendy, které už se okoukaly. I v příštím roce budeme spíš jen obměňovat, než abychom se pouštěli do velkých změn.

Čas pro tichá zákoutí

Ve velkých otevřených prostorech, kde jsme byli stále pospolu, jsme začali postrádat klidný koutek, kde bychom mohli chvilku o samotě meditovat, relaxovat, nebo si prostě jen tak číst. Máte doma nějaké to nevyužité zákoutí, arkýř, niku, kde by bylo možné vybudovat malé, intimní relaxační centrum? Pak pro svůj byt i pro sebe uděláte hodně.

Příroda v barvách i v materiálech

O všeobecném návratu k přírodě asi není potřeba se rozepisovat. Vnímáme ho všude: ve stravě, ve způsobu života i v materiálech, kterými se obklopujeme. Pro příští rok znovu objevíme terakotu, především tu s matnou povrchovou úpravou. Přírodní kámen zůstává in, ale mramor je na ústupu.

Vrací se proutí a nábytek z ratanu, živé rostliny umístěte do každého pokoje – i do koupelny a na toaletu, pokud tam máte prostor. Nic nezkazíte korkem, velká korková tabule na zdi pracovny bude působit dekorativně a ještě poslouží k připichování poznámek.

Zelená, kam se podíváš

Zelená barva ve správných tónech má velkou schopnost nás uklidnit a navodit atmosféru příjemnou pro relaxaci. Jsou to odstíny jako je olivová, zemitá zelená a barva listí.

Z ostatních barev to bude hluboká modř, břidlicově šedá, cihlová, pastelové barvy v čele s růžovou a sluníčková žlutá. Vůbec se nemusíte bát je vzájemně kombinovat podle vlastní potřeby a hlavně odvážně.

S čím se definitivně rozloučíme

Jsou to právě rozlehlé prostory, které budeme členit na jasně definované místnosti. Nemusíme hned stavět zdi, poslouží policový systém. Lesklé měděné doplňky budou nahrazeny poněkud matnějšími kovy, trendy bude spíš industriální styl. Opravdu pasé jsou  – byť láskyplné, ale už stokrát přečtené – nápisy na zdech.

Tags : bytové doplňkybytové prvkymoderní bydlenímoderní stylvybavení bytu

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku