close

Ochrana zaměstnanců by měla být u zaměstnavatele na prvním místě. Na vše myslí i zákon, který hovoří o nezbytnosti vybavení pracovníků takovými oděvy, které je ochrání před případným nebezpečím, jejž mohou pracovní činnosti přinášet. Každý zaměstnanec stejně jako zaměstnavatel musí procházet pravidelnými školeními v oblasti BOZP, na nichž se hovoří nejen o rizicích při práci, ale i o pracovních oděvech a jiných záležitostech vedoucích k ochraně zdraví. My se proto zaměříme na to, co by měly ochranné pracovní oděvy splňovat.

Maximální ochrana na prvním místě

V první řadě je zapotřebí myslet na zdraví a maximální možnou ochranu. Jako příklad může sloužit třeba kotníková pracovní obuv. Máte pocit, že jsou pracovní boty stejné jako ty na obyčejné chození? Na první pohled tomu tak možná je, jelikož jsou designově povedené. Pokud si ale prozkoumáte pracovní botu podrobněji, zjistíte, že je opatřena mnohem pevnější konstrukcí a kovovou špicí. Při dopadu tvrdého materiálu na nohu jsou prsty dokonale ochráněny. Nehrozí ani pořezání, ani zhmožděniny. To samé platí i třeba o rukavicích, které musí být pevné i žáruvzdorné, a ostatních oděvech.

Pracovní obuv (kotníková), zdroj: Inzep.cz

Pohodlí při nošení

Bezpečnost nesmí být na úkor pohodlí! Na tuto skutečnost je zapotřebí myslet u jakýchkoli oděvů. Pracovní oblečení je typické tím, že v něm člověk tráví notnou porci času. Zejména u některých profesí se musíte spolehnout na vysokou míru ochrany a nelze si brát jednou obyčejné oblečení a jindy pracovní.

Pracovní oblečení, zdroj: Inzep.cz

Na vzhledu záleží

Pojem firemní identita není rozhodně pouze prázdným souslovím! Pokud mají všichni zaměstnanci konkrétní společnosti stejné oděvy, vypadají, že táhnou za jeden provaz a zkrátka někam patří. Bezpečnostní prvky přitom mohou být u takovýchto kalhot či bund jakousi samozřejmostí. Totožná může být klidně i pracovní obuv a další ochranné prvky.

Tags : kotníková pracovní obuvPracovní oblečení
Marks

The author Marks

Leave a Response