close

V kuchyni nikdy není tolik místa, kolik bychom potřebovali. Jestliže navíc žijete v paneláku, kde jsou kuchyně opravdu malé, poskládání i toho nejnutnějšího vybavení neřešitelný úkol. Potýkáte se s úložným prostorem i místem na pracovní ploše, jídelní stůl se tam nevejde vůbec. Je vůbec možné, abyste v kuchyni uložili vše, co v ní potřebujete mít, a ještě jste měli dostatečný prostor pro pohodlnou přípravu jídel?

Víc do výšky méně do hloubky

V kuchyni se potřebujeme pohybovat, proto není nejlepším řešením obestavět ji nábytkem ze všech stran. Raději využijeme jednu zeď na kterou zavěsíme skříňky až ke stropu. Do nejhořejších polic pak dáváme vše, co potřebujeme jen málokdy.

Podlahovou plochu ušetříme i volbou užšího nábytku. V kuchyni stačí nábytek hluboký 35 –  40 cm, hlavně horní skříňky nemá smysl pořizovat hluboké. Dobrým nápadem je i zavěšení polic místo horních skříněk, protože jsou efektivněji využity. Často bývá v zavěšené části linky jen málo úložného prostoru. Výhodou police je, že může být nekonečná a pokračovat i za roh. Překvapí vás, co všechno se na takovou polici vejde.

Organizace je základem úspěchu

V malé kuchyni je potřeba vše si pečlivě zorganizovat, a to nejen nábytek nebo místo na pracovní ploše, ale i uvnitř skříněk a šuplíků. K tomu slouží různé organizéry do zásuvek, rozdělovače místa na policích, dózy a podobně. Pro přehledné uložení spousty kuchyňského náčiní poslouží závěsný systém s dlouhou tyčí a háčky pod vrchními skříňkami kuchyňské linky. Kromě toho, že máte vše pěkně na očích a při ruce, nezabírají vám tyto pomůcky drahocenné místo v lince.

Využijte každý kout

Kuchyňské linky ve tvaru písmene L nebo U jsou oblíbené právě pro větší možnost vše si poskládat do skříněk. Předpokládá to ovšem využít i rohové skříňky, kam se hodí otočné police, takže se dostanete pohodlně i k věcem uloženým až vzadu. Dalším řešením rohu linky jsou lomené zásuvky.

I v malé kuchyni můžete najít místo pro všechno potřebné, chce to ale čas od času nekompromisně vyhodit vše, co už dosloužilo.

 

 

Tags : jak vybavit malou kuchyňMalá kuchyňmálo místa v kuchyni

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku