close

Pracovní deska je v kuchyni nejvíce využívaným místem. Aby vám sloužila co nejdéle, je zapotřebí vybrat takovou, která bude vyrobena z kvalitních materiálů. V dnešním článku se zaměříme na některé z nich.

Pracovní deska je v kuchyni nepostradatelná /
Pracovní deska je v kuchyni nepostradatelná /

Dřevěná deska

Pracovní deska do kuchyně ze dřeva je vysoce odolná vůči poškrábání a vydrží po mnoho let. Je ale zapotřebí, aby její vrchní část byla náležitě ošetřena. Zejména to platí pro pracovní desky z masivu. Ideální je, pokud je povrch ošetřen olejovoskem. Ten zvyšuje odolnost, plocha se pak neničí ani vlivem vyšších teplot, nepoškodí ji ani mastnota a voda. Levnější variantu oproti masivu představují dřevěné pracovní desky z dřevotřísky.

Přírodní kámen

Dobrou volbou do kuchyně je dále pracovní deska z přírodního kamene. Díky své tvrdosti je tento materiál vysoce odolný vůči mechanickému poškození. Zároveň oceníte i fakt, že mu nijak neškodí kontakt s vodou či mastnotou. Velkou výhodou je snadná údržba. Za negativum se pak dá považovat vyšší pořizovací cena v porovnání s běžnými dřevotřískovými pracovními deskami.

Umělý kámen

Alternativou k přírodnímu materiálu je umělý kámen. Má velmi podobné vlastnosti. Jeho velkou výhodou je možnost výběru finálního vzhledu, včetně barvy. Dokáže dobře odolávat i extrémně vysokým teplotám či působení chemikálií, bez problémů se tak při jeho čištění dají použít i agresivnější čistící přípravky.

Výše uvedené pracovní desky vám v domácnosti vydrží klidně i několik desítek let, pakliže jsou kvalitně provedeny. Při výběru materiálů si vždy dejte záležet. Mějte na paměti, že volíte řešení na dlouhou dobu.

Pracovní desky jsou jen jednou z důležitých součástí prostoru kuchyně. Pakliže si chcete udělat lepší představu o tom, jak lze místnost zařídit, podívejte se do fotogalerie kuchyní, kterou vám představuje významný výrobce JN Interier. Tato společnost realizuje kuchyně na míru. Na základě objednávky vám vytvoří cenovou kalkulaci a podrobnou vizualizaci, kterou následně zrealizuje.

Komentáře k článku