close

Některé firmy umožňují svým zaměstnancům práci z domova. Home office je stále oblíbenější mezi pracovníky, ale i zaměstnavateli. Tento, ve světě běžný způsob vykonávání různých pracovních činností, si našel i u nás své zastánce a fanoušky.

Jenže všechno má své pro a proti a i home office má určitá úskalí, o nichž se příliš nemluví, ale je třeba s nimi počítat ve chvíli, kdy zvažujete tuto možnost.

Pracuju, kdy chci

Flexibilní pracovní doma, možnost pracovat v době, kdy se to hodí vám, to je asi nejsilnější argument. Nemuset vstávat na budík, odvádět děti do školky za tmy, abyste byli včas v zaměstnání, na svém místě, za svým počítačem.

Práci doma si pochvalují maminky na mateřské, které ale chtějí zůstat v oboru v obraze nebo si potřebují přivydělat. A právě ony ví nejlépe, jak těžké někdy bývá sednout si doma k práci, kterou potřebujete udělat.

Skutečnost, že můžete pracovat, kdy chcete, a nemáte nad sebou žádnou kontrolu docházky, se zvrtne do situace, že si ten čas neuděláte. Druhá možnost je prokrastinace, neboli česky řečeno plýtvání časem na nepodstatné věci.

Bez organizace, kontroly i podpory kolektivu dokáže pracovat jen malé procento z nás

Většině z nás velmi brzy začne chybět organizace času, tak, jak jsme ji měli nastavenou v kanceláři. Být dlouhodobě odtržený od kolektivu také není příjemný stav, proto je vhodné aspoň jeden den v týdnu do kanceláře docházet na porady, mítinky a podobně.

Velmi zásadní je i kontrola práce v daných termínech. Jestliže máme na práci hodně času, máme tendenci ji odkládat. Na druhou stranu si sáhneme na dno svých sil, jestliže hoří termín.

Home office – ano!

Celkově je práce z domova trendem, který je na vzestupu a je to tak dobře. Ve svém přirozeném prostředí nejste tak stresovaní, vyrušovaní hlučnějšími kolegy a můžete se na práci lépe soustředit. Také neřešíte absenci v případě, že máte nějaký zdravotní problém vy nebo vaše dítě, i v takových situacích můžete pracovat. V neposlední řadě je velkou výhodou úspora za dojíždění do práce.

Tags : Home officepráce domapráce z domovapráce z domu
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response