close
shutterstock_134955680

Jestli máte možnost pracovat z domova a chystáte se nabídku přijmout, zamyslete se dobře nad zařízením domácí kanceláře. Pokud si vytvoříte prostředí, které vám bude poskytovat maximální pohodlí a nic vás nebude rozptylovat, můžete doma udělat mnohem více práce, než když jste každý den docházeli do zaměstnání.

Klidný a útulný koutek

Jestliže máte možnost zařídit si v bytě či domě pracovnu ze samostaného pokoje, je to velká výhra. Pro svoji home office ale nepotřebujete celou místnost, stačí vyčlenit si prostor v obývacím pokoji, v ložnici nebo třeba v jídelně. Sice nebudete mít na práci tolik klidu a soukromí, nicméně váš pracovní prostor bude jasně definovaný.

Důležité je mít možnost vybavit si koutek praktickým stolem s dostatečně velkou pracovní deskou a odpovídající výškou, pohodlnou židlí a policemi či skříňkou na šanony a kancelářské potřeby. Jestli máte málo místa, zkuste rohovou variantu psacího stolu a závěsný systém polic, ušetříte tak drahocenný prostor, a přesto budete mít vše na dosah.

Hodí se také nástěnka, případně tabule, kam si můžete psát nápady, které nechcete zapomenout. Květina či rámečky s fotografiemi koutek zútulní a navodí pravou kancelářskou atmosféru.

Seďte pohodlně, záda vám budou vděčná

Dlouhé sezení na nepohodlné židli se podepisuje na páteři víc, než v té chvíli cítíte. Hodiny špatného zacházení s vašimii zády se ovšem nasčítají a časem můžete mít velký zdravotní problém.

Kancelářská židle by měla mít nastavitelnou oporu zad, opěrky na ruce a také výšku, aby chodidla vždy dosáhla celou plochou na zem a nohy svíraly v kolenou úhel cca 90°.

Aby vás záda opravdu nebolela, je dobré vyměnit židli aspoň na hodinu denně za klekátko, což je kousek nábytku, na němž po celou dobu balancujete (asi jako na gymnastickém míči) a tím zapojujete do práce svaly, které drží vaše tělo vzpřímené. Taková rozcvička nejen prospěje zádům, zároveň vás zbaví únavy a zlepší soustředění.

Tags : domácí kancelář

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku