close

Polštáře a polštářky – neodmyslitelné doplňky každého interiéru. Jsou dekorativní a poskytují pohodlí, dokážou interiér oživit barvami i tvary. Kam všude v bytě je můžeme dát a jak je poskládat, aby výsledek byl dokonalý?

Některé bytové doplňky to opravdu umí: i z nudného pokoje udělají originálně stylový, prozáří, proteplí, udělají ho útulnějším. Do téhle kategorie patří polštáře všech velikostí, na nichž se dá sedět, dáte si je pod hlavu, když se chcete natáhnout na pohovce, ale také si je rádoby ledabyle naaranžujete po interiéru. Jen tak, aby byl originální.

V obýváku skoro všude

Obývací pokoj je místo, kde uživíte klidně desítky polštářů, jestliže se to hodí k vašemu stylu. S naprostou samozřejmostí si je skládáte na sedačku, a to buď do řady za sebe nebo na hromadu do rohu pohovky do tvaru L či U. Zajímavě vynikne jeden velký polštář v křesle, ideálně, pokud má i zajímavý vzor a barvu. Neobvykle, ale velmi efektně budou působit naskládané na sebe na židli v rohu místnosti, pochopitelně v dosahu sedacího koutu, aby barevně dokomponovaly celou část místnosti. Oživit jimi můžete i obyčejnou lavici pod oknem nebo ve výklenku.

Polštáře na sezení

Samostatnou kapitolou jsou velké naducané polštáře určené k sezení, když se vás sejde víc na party nebo na pyžamový mejdan vašich pubertálních dcer. Vyniknou úhledně poskládané podél zdi, ať už v dětském pokoji nebo v obýváku, nebo elegantně poskládané na hromadu. Tyto polštáře ozvláštněte zajímavými potahy, kombinujte jednobarevné se vzorovanými nebo si pořiďte všechny v tématických tvarech (ovoce, zvířata a podobně). Velmi efektní jsou polštáře s pletenými potahy, zvlášť pokud je naaranžujete kolem taburetu, který je také opletený.

K polštářům je dobré přistupovat kreativně. Neexistují striktní pravidla, jak si je v interiéru prezentovat, jestli úhledně poskládat nebo je jen tak pohodit. Experimentujte. Zkuste několik variant a zůstaňte u té, co se vám líbí nejvíc.

 

Tags : polštáře na sezenípolštáře v interiéru

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku