close

Myčka nádobí neodmyslitelně patří do vybavení moderní domácnosti. Málokterá rodina dnes ještě myje nádobí ve dřezu – je to zdlouhavé a nehospodárné. A ruku na srdce, tak krásně naleštěné sklenice, jako jsou z myčky, jste nikdy předtím neměli.

Některé nádobí ovšem do myčky nepatří, protože se v ní ničí. Naopak v myčce na nádobí můžeme umýt i předměty, které nás ani nenapadly. Pojďme si tedy prozradit, co a no a co ne.

Jaké nádobí se v myčce ničí

Do myčky rozhodně nedávejte teflonové nádobí, to je lépe mýt v ruce. Teflon se totiž při mytí v myčce postupně ničí a odlupuje. Poznáte to brzy tk, že se vám na něm připalují pokrmy. Další materiál, co nepatří do myčky, je dřevo. Prkýnka, vařečky  kvedlačky si také myjte ve dřezu, agresivnější mycí prostředky ho vysušují a dřevo po čase praská.

Zvláštní kapitolou jsou plasty – u některých je výrobcem uvedeno, že se mohou dávat do myčky, tam je to jasné. U ostatních je to na pováženou, může to projít, ale taky ne. Stejně tak to bývá i s některými skleněnými předměty, olovnaté a dekorativní sklo do myčky raději vůbec nedávejte.

Už jste to zkusili umýt v myčce?

Na druhou stranu je řada předmětů, jež můžete v klidu v myčce umývat. jsou to například dětské plastové hračky bez baterií, různá chrastítka a kousátka, co si děti neustále strkají do pusy. Tam je hygiena nezbytná a myčka stále připravená si s ní poradit.

Také skleněná stínidla lustrů  a lampiček se v myčce dokonale umyjí a vyleští. Jen doporučujeme dát je tam samostatně, bez špinavého nádobí a přidat leštící sůl.

Je ještě řada věcí, jež můžete zbavit nečistot v myčce: hřebeny a kartáče na vlasy, různé spony a skřipce, také holínky a pláštěnky se dají umýt. A tam, kde jsou členy rodiny i chlupatí mazlíčci, je dobré jim nechat čas od času umýt misky na jídlo a vodu. Díky tomu, že do myčky naskládáte víc věcí, které myjete najednou, zkrátíte si o hodně čas úklidu.

Tags : co nemýt v myčceco se může dát do myčkymyčka nádobí
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response