close

Práce z domova je formát se stále větší oblibou u zaměstnanců, protože mohou svůj čas organizovat efektivněji a neřešit dobu trávenou na cestách do a z práce, i u zaměstnavatelů, ti totiž mohou ušetřit nemalé náklady za pronájem kanceláří.

Potřeba zařídit si pracovní místo tím ovšem přechází na vás.Je naprosto samozřejmé, že nemůžete dlouhodobě pracovat na pohovce s notebookem na klíně, nebo v kuchyni u stolu. Jestli patříte k těm štastným, co nemusí ráno vstávat a běžet o práce, možná vám pomůžou naše tipy,  které využijete při zařizování domácí kanceláře.

Jen málokdo má k dispozici pracovnu

Většinou se musíte spokojit s kouskem místa v obývacím pokoji či v ložnici, kam se vejde psací stůl, jako nezbytný kus nábytku. Všechno ostatní zařízení se odvíjí od toho, kolik místa v pokoji máme, ovšem bez stolu a židle byste nemohli pracovat.

Pravděpodobně budete potřebovat co nejblíž pracovního stolu také police na dokumentaci. Je jen na vás, jestli si pořídíte některý z dostupných regálů nebo ušetříte prostor zavěšením polic na stěnu. To pak můžete využít místa nad stolem.

Jak velkou potřebujete pracovní plochu

Dá se předpokládat, že větší část pracovní plochy stolu zabere počítač, konkrétně monitor a klávesnice. Monitor by neměl stát v rohu stolu, ale přímo před vámi. Častým otáčením hlavy k němu byste si mohli způsobit potíže s krční páteří.  Aby vám světlo z monitoru nepoškozovalo zrak, pamatujte na minimální vzdálenost od něj (40 – 50 cm). To zohledněte při výběru a pořiďte si stůl dostatečně hluboký.

Důležitá je i jeho výška, vaše ruce by při volném položení na desku měly v loktech svírat pravý úhel a nohy by měly pohodlně stát celou plochou na zemi. Stejně pečlivě pak vyberte i kancelářskou židli, i u ní platí pravidlo 90°, tedy při sezení  nohy s trupem  svírají pravý úhel a nohy v kolenou také. Židle musí poskytovat pevnou oporu zádům, jak se dnes s oblibou říká, měla by být ergonomická.

Tags : domácí pracovnaHome officejak zařídit home office
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response