close

Víte, jak zvládnout velký úklid snadno a rychle? Práci si hodně zjednodušíte, tím, že si dopředu připravíte čistící prostředky, krabice na uložení nepotřebných věcí a pytle na to, co již dosloužilo. Klidně si úklid rozdělte do několika dnů a pracujte systematicky, váš byt se bude během několika dní blýskat.

Začněte od zadního pokoje

S úklidem byste měli postupovat odzadu ke vstupním dveřím, s tím, že jako poslední si necháte kuchyni a koupelnu. Je to většinou ložnice, kde naše práce začíná, postupujete přes pracovnu, dětský pokoj, obývák ke kuchyni a sociálnímu zařízení.

Vždy odshora dolů

V každé místnosti začínáme lustrem a končíme podlahou. Na každou činnost použijte správný prostředek, nepoužívejte jeden univerzální, úklid by nestál za nic. Mějte po ruce pytel na zbytečnosti a  krabice, do kterých uložíte věci na roztřídění a odložení mimo obytné pokoje, například do komory, do sklepa či na půdu.

Provětrejte skříně

Nemilosrdně vyházejte ze skříní vše, co dosloužilo. To, co jste neměli za celý rok v ruce, už nepotřebujete, není tedy nutné to doma skladovat a při každém úklidu se takovým věcem znovu věnovat. Proberte oděvy, prádlo, bytový textil i boty a kabelky. Čím míň věcí skladujete, tím méně práce máte při úklidu.

Zvolte místnost na odkládání

V každém pokoji narazíte na drobnosti, s nimiž si v tu chvíli nevíte rady. Je dobré všechny je odnést do jedné místnosti a roztřídit si je až nakonec všechny najednou. Nezdržujte se tím, že byste se jimi zabývali každou zvlášť v průběhu úklidu.

Okna umyjte, když je venku zataženo

Většina z nás myje okna, když je pěkný sluneční den. V takovém počasí ale schnou skla rychle a zůstávají na nich šmouhy. Mnohem lépe se okna myjí, když je zataženo.

Okna umyjte všechna najednou, začněte rámy, pak stěrkou vyčistěte okenní tabulky, nakonec pověste záclony a závěsy. Věšte je mokré, ušetříte si žehlení.

Koště už můžete vyhodit

Tento úklidový prostředek už v moderní domácnosti často ani nenajdete. Na smetí na podlaze se běžně používá vysavač, mokré čištění zajistí mop.

Tags : efektivní úklidjak uklidit rychlejak zefektivnit úklidvelký úklid
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response