close
Nábytek

Uspořádaná šatní skříň – znáte správná pravidla?

Šatní skříňŠatní skříň máme doma dozajista všichni. Ovšem ne úplně všichni v nich máme pořádek. Udržet přehled ve skříních je pro mnohé z nás doslova nadlidským úkolem. Možná i vy zastáváte názor, že za jakýmkoli nepořádkem stačí zavřít dveře. A u šatních skříní to platí dvojnásob. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, že i uspořádání věcí má svá pravidla? Víte, kde má své místo například spodní prádlo? Máte přehled o tom, jak skladovat boty? Ne? Tak mi dovolte, abych vám představila správná pravidla šatních skříní, které vám s touto nevědomostí hravě pomohou!

Kabáty a bundy od sebe oddělte

Pokud neřešíte, kam co umístíte, děláte to špatně. Kabáty a bundy by měly být v jinéoddělenéčásti šatní skříně, než zbytek oblečení. Ptáte se proč?  Na svrchních oděvech ulpívají nečistoty z venkovního ovzduší, které může být kontaminováno s toxickými látkami. Proto rozhodně není dobré, když přijdou do styku například se spodním prádlem, které se nosí na holém těle – na intimních a citlivých místech.

Špinavé a čisté

Jestliže špinavé nošenéoblečení ukládáte mezi čisté, děláte další chybu. I tady by mělo platit “oddělené” pravidlo, které byste měli dodržovat. Pokud máte tu možnost, vyčleňte si ve vaší šatní skříni místo, kam budete ukládat oblečení, které jste již nosili.

Máte drahý kožich? Tak na něj pozor!

Kožichy by měly být v šatní skříni umístěny tak, aby nebyly pomačkané a netřely se s ostatními oděvy. Předejdete tak jako postupnému ničení. 

Vyžehlené prádlo pověste

Nepsaným pravidlem co se šatních skříní týče, je co bylo vyžehleno, musí být pověšeno. Naopak těžké svetry nevěšte vůbec, platí to především pro pletené svetry s oky, protože by se mohly pod svou váhou poškodit.

Spodní prádlo – kapitola sama pro sebe

Spodní prádlo nosíte na holé kůži, proto je důležité chránit ho před prachem a alergeny, které si domů nosíte na svých svrchnících. Nejideálnější jsou plastové boxy, do kterých můžete prádlo ukládat. Nejenže prádlo ochrání před prachem, jejich údržba je navíc snadná což je plus k dobru. Při koupi se zaměřte spíše na větší boxy, abyste si prádlo nepoškodili. Především podprsenky vyžadují dostatek prostorumusí být volně rozložené, nikoli uskladněné stylem “jeden košíček vmáčknutý do druhého”.

Tags : Skříně
Nikol Bláhová

The author Nikol Bláhová

Leave a Response