close
C1408001_cs_mgxr2ji

C1408001_cs_mgxr2jiÚklid patří na seznam činností, které nikoho nebaví, ale dělat se musí. Pokud ani vás uklízení nikdy nenadchlo a nedokázali jste mu přijít na chuť, zkuste si ho alespoň co nejvíce zjednodušit a pokud možno i zpříjemnit tak, aby se vám na čele netvořily vrásky před každou sobotou, kterou hodláte strávit vysáváním, mytím oken či utíraním prachu. Čas hraje při úklidu největší roli a ne každý ho má na rozdávání. Zkuste to odteď dělat jinak a inspirujte se při úklidu radami profesionálů, které ušetří spoustu vašeho času!

Jak na čistá okna?

Používáte před mytím oken důkladnou očistu použitím přípravku na mytí nádobí? Pak děláte obrovskou chybu, neboť díky tomuto kroku se z oken neumyjí tenzidy a okna se pak mnohem rychleji špiní. Proč? Doslova na sebe přitahují prach a nečistoty. A čím tedy okna čistit? Volbou číslo jedna jsou čističe s podílem alkoholu. 

Koberce a čalounění

Co se koberců či čalounění týče, základem je mokré čištění. Spousta lidí na drobné flíčky používá čistící pěnu, jenže ani po vynaložené snaze se nedočkají úspěchu. Zajímá vás, jak je to možné? Tímto způsobem jen pěnu rozmažete, nic víc. Polili jste vaší novou sedačku červeným vínem? Pak zkuste tento fígl: flíček polijte bílým vínem, posypte ho solí a následně všechno vysušte suchým hadrem.

Čistíme nerez i obklady

Nejen v koupelně, ale i v kuchyni se čím dál častěji objevují obklady a nerez. Jejich čištění není kdovíjak zábavné, proto vám přinášíme užitečný tip: vsaďte na alkoholové čističe. Ty jsou základem úspěchu, protože například nerez už potom nemusíte leštit, což je bod k dobru a šetří to čas.

Komentáře k článku