close
no thumb

Zřejmě i vy využíváte k vytápění vašeho rodinného domu nebo bytu zemní plyn. V současné době se jedná o nejrozšířenější způsob vytápění vůbec. Je sice mnoho takových, kteří mají k dispozici i kotel na pevná paliva, v každém případě máte zřejmě i plynový kotel, který minimálně čas od času využijete. Především nyní, když je podzim v plném proudu a pomalu, ale jistě se nám blíží zimní období, bude otázka vytápění stále aktuálnější. Topíte plynem a chcete ušetřit? Možná to zní překvapivě, ale je to možné a dokonce velice pravděpodobné. Je však zapotřebí proto samozřejmě něco udělat.

Porovnejte ceny plynu

Plyn se využívá k vytápění naprosté většiny domácností /
Plyn se využívá k vytápění naprosté většiny domácností /

Základním předpokladem k úspěchu je porovnání cen plynu. Mějte na paměti, že u nás, v České republice existuje několik dodavatelů zemního plynu. Každý z nich nabízí mírně odlišné cenové podmínky. Nedá se jednoznačně říci, který poskytovatel je nejlevnější a naopak který je nejvíce drahý. Chce to porovnávat individuální případy. Důležité je vědět, kolik metrů krychlových plynu ročně spotřebujete, dále potom jak velký je váš byt. Pokud máte všechny tyto údaje k dispozici, nebude problém udělat jakousi analýzu, která vám napoví, jestli by pro váš případ nebyla nejvhodnější nějaká změna.

Díky bohaté konkurenci se cenová politika dodavatelů plynu mění téměř neustále, jsou nuceni reagovat na vývoj. Je tak určitě vhodné, abyste měli neustálý přehled. Porovnání cen plynu by mělo být činností, kterou i vy alespoň jednou ročně provedete. Využijte k tomu určitě internet, ušetříte tak mnoho času a námahy.

Porovnáním cen plynu a případnou změnou jeho dodavatele můžete ročně ušetřit až několik tisíc korun. A to již stoprocentně není zanedbatelná částka, byla by tak škoda této možnosti nevyužít!

Komentáře k článku