close
no thumb

vymalba1Moderní, útulné a komfortní bydlení s prvky elegance a vyváženosti si představuje každý z nás odlišně. Určitě se však shodneme na tom, že celkový styl interiéru ovlivňuje spousta věcí. Některé více, jiné méně. Velmi důležitá je i výmalba stěn místnosti, včetně jejich případného dekoračního oživení. Nabízí se celá řada možností, jak postupovat, co konkrétně realizovat. Chcete-li mít zajímavě vyřešeny i vy vnitřní prostory rodinného domu nebo bytu, nechte se inspirovat!

Obývací pokoj

Podívejme se nejprve na barvy v obývacím pokoji. Jedná se o místnost, která by měla působit co nejpříjemněji. Trávíme zde obvykle naše drahocenné volné chvíle, případně sem přijímáme návštěvy. Obývací pokoje by tedy měly působit co nejkomfortněji. Jaké barvy výmalby zde využít? Je třeba přihlížet k celkovému stylu dosavadního vybavení. Musíte si všimnout pochopitelně barev, ale i velikosti nábytku, počtu komponentů a v neposlední řadě třeba i podlahy nebo druhu oken. Obecně platí, že moderními barvami do obývacích pokojů jsou spíše teplejší odstíny. Rovněž i kontrast neuškodí. Holdujete-li modernosti, jistě víte, že jsou oblíbené pestré barvy, nemělo by to však působit nikterak divoce. V každém případě doporučujeme nemíchat více než dvě tři výrazně protichůdné barvy. Určitě se nebojte ani neobvyklých tvarů ornamentů, které lze do výmalby zahrnout!

Ložnice

Pokračujme do ložnice. Jak vymalovat ložnici? Zde by měla být barva spíše klidnější, usedlejší. To je jakýmsi zažitým trendem. Naproti tomu se však stále častěji setkáváme s odvážnějšími řešeními. Jsou jimi například opět pestřejší extravagantnosti. Například rudá ložnice, je-li použita s vhodnými interiérovými prvky, vás v některých případech může velice příjemně rozpálit, oživit a povzbudit.

3D tapety

3dtapetyInteriérové stěny, to však již nemusí znamenat pouze promyšlenou výmalbu, obvykle již bez nějakého vzoru. Zatoužíte-li po něčem tak trochu propracovanějším, popřemýšlejte nad řešením, které nese název plastické 3D tapety. Jde o moderně pojaté tapety na zeď, které dokážou vnést do interiéru, jak již název napovídá, zcela nové rozměry.

Moderní bydlení prakticky nemá žádné zábrany, alespoň co se týká jeho vnitřní realizace. Dovolené je všechno, záleží pouze na vašem vkusu a případně i odvaze. Chce to vyzkoušet i to, co na první pohled odsoudíte!

Tags : designvýmalba

Komentáře k článku