close
dachdaemmung_zischensparren_daemmung
Investujte do zateplení střechy

Stejně jako u lidí nejvíce tepla uniká hlavou, tak také u domu vám mnoho energie uteče přes střechu. Počasí je pro cirkulaci teploty v domě jedním z rozhodujících faktorů. V letních měsících neúnosné vedra a v zimních nepříjemný chlad můžete vyřešit zateplením střechy. V zimě se pak bude prostředí domu udržovat na příjemných teplotách a v létě naopak nebudete trpět horkem. Hlavním přínosem zateplení je úspora na energiích až 50 %, tudíž náklady vynaložené na zateplení se vám rychle vrátí.

Přenechejte zateplení odborníkům

Zateplení slouží jako ochrana budov a pokud se vám pod střechou skrývá podkroví, je dobrým prvním krokem k možnosti jeho využití. Postup zateplování střech se může zdát snadný. Nikdy ale není na škodu oslovit odborníky. Jen tak budete mít jistotu kvalitně odvedené práce s použitím materiálů, které vyhovují předepsaným normám. Zateplení se provádí pomocí izolace, která se nejčastěji vkládá mezi krokve nebo pod krokve. Setkat se však můžete s postupem, kdy se izolace pokládá nad krokve. Tloušťka izolace se odvíjí od požadavků české státní normy. Výpočet se provádí pomocí součinitele tepelné vodivosti. Při výběru materiálu myslete na odvod vlhkosti, větrání, vzduchotěsnost či parotěsnost. Materiál vhodný k zateplení střechy může být pěnový polystyrén, extrudovaný polystyrén, pěnový polyuretan nebo celulóza, jejichž vlastnosti a způsob použití je rozdílný.

dachdaemmung
Zateplení střechy = úspora energií

Způsob zateplování střech se liší u šikmých a plochých střech.  Konečná cena se odvíjí od použitých materiálů a zateplované plochy. Zateplení střechy je investice, které  nikdy nebudete litovat.

Tags : zateplení

Komentáře k článku