close
no thumb
gartenhaus_h5
zahradní domek pojme zahradní náčiní i sezónní vybavení

Máte domeček nebo chatičku, kterou hlídáte jako oko v hlavě? Nezbývá vám už čas na úklid zahrady a okolí? Poradíme vám pár jednoduchých triků, jak uspořádat věci na zahradě a mít stále uklizeno.

Co na zahradě nesmí chybět?

Nově stavěné domy většinou nemají sklepy ani technické zázemí pro zahradní náčiní, sekačku nebo nářadí. Proto se poohlédněte po zahradním domku, který může být zároveň stylovou dekorací zahrady. V hobby marketech jsou k dostání zahradní domky dřevěné z kvalitního smrkového dřeva, plastové či kovové a jejich cena se pohybuje od pěti tisíc korun nahoru. Levnější varianta nabízí dostatečný prostor pro uschování nářadí, zahradního náčiní i konví a květináčů na přesazování. Ty dražší domky slibují více prostoru a zároveň koutek pro vlastní dílnu. Stejně tak by na zahradě neměl chybět dřevník, který je nepostradatelný pro ty, kdo topí dřevem. V dřevníku se skladuje dříví, aby lépe proschlo a zároveň nebylo vystaveno dešti. Ideální je skládat do dřevníku dřevonaštípané, aby větralo. Cena se pohybuje okolo dvanácti stovek. Nezapomeňte zvolit vhodné místo, kam dřevo uschovat, aby nebylo příliš daleko od domu. Čistější dojem zahrady a okolí vytvoří také kryt na popelnice, kam se jednoduše schovají popelnice i odpadky. Kryty mohou být dřevěné, vyřezávané nebo kovové. Pravidelnou péči věnujte také okapům, které často zajdou a nedokážou svést dešťovou vodu do kanalizace. Postačí vám teleskopický čistič, se kterým si naordinujte pravidelné čištění.

BMA3b1291_profimedia_0039816325
Udržujte dlažbu čistou

U domu či chatky by neměl chybět ani kompostér, který seženete už za pár stovek korun. Proč je kompostér důležitý si můžete přečíst v tomto článku. Na úklid kolem domu se hodí tlaková myčka neboli wapka. Dokáže totiž umýt auto nebo vystříkat zašlou dlažbu. Pokud budete s wapkou zacházet podle návodu a správně mířit, můžete ušetřit až 80 % vody oproti hadicím. Pokud chcete mít kolem domu opravdu čisto, vyhýbejte se schraňování zbytečností, o kterých si myslíte, že by se někdy v budoucnosti mohly hodit.

Tags : technikaúdržba

Komentáře k článku