close

Trávíte čas v těchto horkých letních dnech doma a už nevíte, jak si pobyt v tolika stupních zpříjemnit? Zauvažujte o koupi klimatizace do bytu, která vám po celé léto bude příjemným společníkem.

Zpříjemněte si horké letní dny i vy!
Zpříjemněte si horké letní dny i vy!

Když se rtuť teploměru vyšplhá nad třicet stupňů, určitě vás napadne, jak skvělé by bylo mít v domácnosti stejnou klimatizaci, jakou využíváte ve svém zaměstnání. V dnešní době však není nic nemožné a vy si tak můžete užít příjemné léto i u vás doma.

Dnešní trh nabízí opravdu mnoho typů klimatizací. Nemusíte tak hned investovat do drahé varianty, kterou většinou znáte z různých institucí, ale můžete sáhnout po některé z levnějších variant, které i přes svoji nízkou cenu plně uspokojí vaše požadavky na domácí klimatizaci.

Klasická pevná klimatizace

Nejčastěji se patrně můžete setkat s pevnou klimatizací, u které máte uvnitř bytu umístěný ventilátor, zatímco venku se nachází kompresor. Ten však bývá většinou poněkud hlučnější, takže jeho vhodné umístění vždy předem dobře zvažte. Nevýhodou tohoto typu klimatizace je vysoká cena, jelikož ta stoupá především díky měděnému potrubí, které se zde využívá. Navíc je v tomto případě vhodné obrátit se na odborníka, který zákazníkovi doporučí místo uložení klimatizace a nejvhodnější typ.

Rozhodnete-li se pro klasickou klimatizaci, využijte rad odborníků.
Rozhodnete-li se pro klasickou klimatizaci, využijte rad odborníků.

Mobilní klimatizace

Jak už napovídá její označení, jedná se o klimatizaci, kterou můžeme de facto libovolně přemísťovat. Bohužel je však značně hlučná, což je patrně nejčastějším důvodem, proč se od jejich koupě lidé odvracejí a to buď k již zmíněné pevné klimatizaci, nebo obyčejným větrákům.

Větráky – nejlevnější alternativa

Jsou levné, ale ne tak účinné. Na rozdíl od klimatizace větráky vzduch nikterak nechladí, ale pouze jej rozpohybují. Přesto se jedná o poměrně oblíbený způsob jak alespoň na okamžik „ochladit“ interiér. Není to však to pravé pro alergiky, jelikož během víření vzduchu větrák pohybuje i alergeny ve vaší domácnosti.

Tags : bytové prvkyinteriérvybavení bytu
Simona M

The author Simona M

Leave a Response