close
blue-door-2742118_960_720

Vchodové dveře do rodinného domu nebo panelákového bytu jsou vizitkou majitelů dané nemovitosti. Při návštěvě hostů jsou totiž vchodové dveře první věcí, která je vidět a která určitým způsobem vypovídá o vašem životním stylu.

Bohužel nic nevydrží věčně, a proto jednoho dne nastane chvíle, kdy se opotřebení vchodových dveří stane neúnosné. V takovém případě však nemusíte házet flintu do žita, protože můžete provést jejich renovaci svépomocí.

Jak na renovaci svépomocí?

Existuje mnoho způsobů, jak udělat z oprýskaných vchodových dveří zbrusu nový portál do vašeho rodinného domu nebo bytu. Nemusíte být ani extra zručnými řemeslníky, protože například tapetování je velmi jednoduché, takže si s ním poradí každý z vás. Řešením je i natření dveří, nicméně to je považováno pouze za dočasné řešení. Tímto způsobem se bohužel dají dveře vylepšovat pouze po estetické stránce. Pokud byste chtěli vylepšit jejich zabezpečení nebo protipožární ochranu, musíte se obrátit na odborníky.

Nejlepší jsou vchodové dveře na míru

Jestliže se rozhodnete vyměnit vchodové dveře za nové, rovnou se vykašlete na nabídku v hobby marketech. Jakmile chcete investovat do nových dveří, obraťte se na specializované obchody, které nabízejí výrobu vchodových dveří na míru. Nejenom, že si u nich vyberete z široké palety materiálů a barevných odstínů, ale navíc budou dveře osazeny moderními zámky. Ty jsou užitečné hlavně u rodinných domů na vesnicích, které se velmi často stávají terčem zlodějů.

Na co u dveří nezapomenout?

Při výběru nových dveří byste v žádném případě neměli opomíjet nastavené bezpečnostní standardy a požární ochranu. Samozřejmostí by mělo být bezpečnostní sklo a světlíky pro zachování maximálního zabezpečení. Nikde ovšem není napsáno, že si nové dveře nemůžete zkrášlit podle svých představ. Není to sice standardní postup, ale dekorace na vchod je poměrně častým způsobem výzdoby nejenom u rodinných domů.

Pokud se vám přestávají líbit vaše vchodové dveře, máte 2 možnosti. Buď se pustíte do jejich renovace, nebo si pořídíte zbrusu nové bezpečnostní dveře z moderních materiálů.

Zdroj: www.pixabay.com

Tags : dveřevchodové dveře

Autor Michaela

Komentáře k článku