close

Čisticí prostředky: Kam je uskladnit, aby byly po ruce?

objects-5324165_960_720

Většina hospodyněk si zakládá na pravidelném úklidu, který v drtivé většině případů obnáší utření prachu, vytření a samozřejmě také vyčištění toalety. K tomu je ovšem potřeba celá řada speciálních čisticích prostředků, které musíte někde skladovat.

Problém ovšem nastává ve chvíli, kdy potřebujete mít pomůcky k úklidu rychle po ruce, ovšem na druhou stranu nechcete, aby byly všem v domácnosti na očích. Kde tedy všechny pomůcky k úklidu skladovat?

Vestavěné skříně

Máte-li v domácnosti vestavěné skříně, pak máte prakticky vyhráno, protože máte k dispozici perfektní skladovací prostor pro všechny úklidové prostředky. Ve vestavěných skříních je obvykle velké množství místa, takže do nich uklidíte nejenom oblečení a krabice, ale také vysavač, mop, kbelík a další pomůcky potřebné k úklidu.

Výhodou také je, že ve vestavěné skříni si můžete vyčlenit speciální poličku, na které budete skladovat výhradně obaly s čisticími prostředky.

Kuchyňská linka

Možná se vám to bude zdát divné, ale některé druhy pomůcek na úklid můžete bez větších problémů uskladnit v kuchyni. Pravděpodobně se nebude jednat o vysavač nebo mop, ale takový kbelík nebo hadr se mezi pánvemi a kastroly ztratí. Skvělým prostorem je v tomto ohledu skříňka pod dřezem, kde drtivá většina lidí skladuje jar nebo houbičky na nádobí. Není tedy nic složitějšího než tuto skříňku přeměnit na sklad všech čisticích prostředků.

Co když nemáte v bytě místo?

Může se pochopitelně stát, že bydlíte v malém bytě, kde není prakticky žádný prostor navíc. Už jen skladování běžných věcí nebo oblečení je pro vás složité, natož abyste si dokázali vyhradit speciální skříňku nebo poličku pro čisticí prostředky. I v tomto případě se ovšem nabízí řešení, jímž je efektivní využití každého centimetru prostoru. Snažte se vytvořit skladovací prostor například pod postelemi nebo nad skříněmi. Fantazii se v tomto ohledu meze nekladou.

Ať už speciální čisticí prostředky uklidíte do vestavěné skříně nebo do poličky pod dřezem, budete je mít neustále při ruce. Zároveň však nebudou kazit estetický dojem z vaší domácnosti.

Zdroj foto. www.pixabay.com

Autor Michaela

Komentáře k článku