close
bedroom-4696556_960_720

O psychologii barev jste už určitě někdy slyšeli. Řadou pozorování a vědeckých experimentů bylo dokázáno, že barevné pozadí ovlivňuje vaši náladu v dané místnosti. Bohužel drtivá většina lidí na psychologii barev při malování domácnosti kašle, což se poté může projevit v jejich nespokojenosti.

Mnohdy ani neví, že jejich psychické problémy mají tak jednoduché řešení, jakým je vymalování jedné místnosti. Které barvy však volit do ložnice, abyste se zde pohodlně vyspali a žádným způsobem nebyl ovlivněn váš milostný život?

Do ložnice světlejší tóny

Obecná rada říká, že v ložnici byste za každých okolností měli malovat světlejšími barevnými odstíny a nikdy nemalujte více než 2 odstíny naráz. Příjemná atmosféra v místnosti by totiž v okamžiku různobarevnosti stěn zmizela, což rozhodně nechcete.

S tímto pravidlem však nekoresponduje trend posledních let, kdy si mnoho lidí nechá ložnici vymalovat jednou barvou, ovšem v několika odstínech. I zde byste ovšem měli dodržet pravidlo, které jasně říká, že nejtmavší odstín se musí nacházet za postelí a kontrasty mezi jednotlivými odstíny nemohou bít do očí.

Jaké barvy do malé ložnice?

Kromě samotné psychologie barev byste měli při volbě výmalby do ložnice používat také zdravý rozum a úsudek. Pokud nemáte v ložnici dostatek prostoru, měli byste se zaměřit na její optické zvětšení. V takovém případě přijdou vhod světlé a neutrální barvy v čistých odstínech.

Naopak použití sytých a tmavých barev bude místnost opticky zmenšovat, takže se v ní budete cítit jako ve vězeňské cele. V takovém prostoru se vám asi nebude usínat dobře, nehledě na absolutní nechuť sexuálního vyžití.

Které barvy do ložnice?

Možná vás to překvapí, ale výběr barvy do ložnice byste měli přizpůsobit i tomu, kolik času v této místnosti trávíte. Pokud do ložnice chodíte opravdu jenom spát, je ideálním barevným odstínem chladná zelenkavá, tyrkysová nebo modrá či dokonce fialová. Naopak sytě červená, žlutá nebo oranžová ve vás povzbudí energii, což se může projevit ve vášnivých nocích s vaší drahou polovičkou. Záleží tedy pouze na vás, zda se v ložnici chcete oddávat pouze odpočinku nebo divokým sexuálním hrátkám.

Barevná výmalba ložnice bývá velmi často podceňována. Vybraný odstín přitom úzce souvisí s pohodlím a pocitem, s jakým budete trávit čas v této místnosti.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : malovánívýmalba

Komentáře k článku