close
Garáž

Zima se blíží aneb jak uskladnit jízdní kolo v garáži?

bike-957614_960_720

Podle předpovědi počasí bychom se pomalu měli rozloučit s babím létem reprezentovaným posledními teplými dny. Zima a s tím spojené sychravé povětrnostní podmínky nezadržitelně klepou na dveře, což indikuje pravý čas zazimovat vaše jízdní kolo.

Spousta rekreačních cyklistů však neví, jak svůj bicykl správně uložit na zimu, abyste jej mohli na jaře vytáhnout a pokračovat ve výletech. Ideálním místem na uskladnění bicyklu je garáž.

Jak jízdní kolo uskladnit?

Spousta cyklistů svůj bicykl na zimní období nechává stát v garáži nebo kůlně, ovšem tímto způsobem se kolo nechtěně ničí, nehledě na to, že zabírá spoustu místa. V současné době je však možné zakoupit speciální držák na kolo, díky němuž doma ušetříte velké množství prostoru. Držák totiž můžete upevnit nejenom do garáže, ale také do bytu nebo do kůlny. Výhodou také je, že se na držák dá umístit více jízdních kol, což je pro nadšené cyklisty úplně ideální.

Nebude se kolo na držáku ničit?

Mezi cyklisty bohužel panuje relativně rozšířený mýtus, že se jízdní kolo umístěním na držák ničí. To je hotový nesmysl, protože moderní držáky jsou uzpůsobeny k tomu, aby dopřály vašemu jednostopému miláčkovi dokonalé pohodlí. Rám je posazen na vypolstrovaných čepech, na nichž bude bicykl bezpečně odpočívat přes období zimy. Budete-li mít držák na kola umístěn v garáži, nebudete se muset strachovat ani o případné nečistoty, které jednoduše zametete.

Existuje jiná možnost uskladnění?

Pokud by vám z nějakého důvodu nevyhovovala možnost uložení kola za rám, naleznete na trhu speciální držáky, v nichž je bicykl uchycený za přední kolo. Výhodou tohoto systému je přehledné a jednoduché zazimování více jízdních kol vedle sebe, ovšem na druhou se bude zadní kolo bicyklu vždy opírat o stěnu. U silničního speciálu vám to pravděpodobně vadit nebude, nicméně u MTB kola by to mohl být problém. Na něm totiž většinu času strávíte v kopcích a terénu.

Po posledních podzimních projížďkách nezapomeňte svůj bicykl řádně uložit. Ideální je pořízení speciálního držáku a jeho umístění do garáže, kde vám nebudou kola v ničem překážet.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : zima

Komentáře k článku