close
Tipy & Triky

Samolepky na nábytku? Poradíme vám, jak je odstranit

living-wall-2561274_960_720

Určitě jste tu dobu a pocity také zažili. Jako dítě dostanete časopis s novými cool samolepkami a okamžitě máte potřebu je někam nalepit. Bohužel ne vždy si vaše ratolesti vyberou místo, kde by samolepky na nábytku nevadily, potažmo místo, odkud by šly snadno odstranit.

V drtivé většině případů se totiž objeví na nábytku v dětském pokoji. Jenomže jak samolepky z nábytku dostat, aniž byste porušili relativně křehkou strukturu dřeva?

Na zbytky samolepky na nábytku použijte vodu

Prvním krokem je pochopitelně pokus o stržení co největší části samolepky. Jak určitě sami víte, tohle se ne vždy podaří, protože se samolepka většinou utrne a její část zůstane přilepená. V takovém okamžiku přichází na řadu voda. Dané místo pořádně namočte, aby se zbytek samolepky uvolnil a následně ji zkuste seškrábnout. Použít můžete jak tupý kuchyňský nožík, tak obyčejnou houbičku na nádobí.

Jak postupovat na drahém nábytku?

Máte-li ovšem doma stůl nebo skříň za několik desítek tisíc korun z velmi kvalitního dřeva, pravděpodobně na něj zbytečně nechcete nanášet vodu. Ta by i přes impregnaci mohla poškodit strukturu dřeva, což je samozřejmě nežádoucí. Řešení však nabízí technický líh nebo ředidlo.

S jejich nanášením pomocí vatové tyčinky nebo tamponu však buďte opatrní, protože nekvalitní rozpouštědla zanechávají na nábytku skvrny. V drtivé většině případů se vám ovšem podaří nábytek nepoškodit, a přitom zbytky samolepky sundat.

Jak souvisí fén a samolepka?

Tím vůbec nejšetrnějším způsobem sundání zbytků samolepky z nábytku je jejich zahřátí. Na to se zase nejlépe hodí fén, který máte určitě všichni doma. Přístroj zapněte a nahřívejte samolepku po dobu asi 15 vteřin. Horký vzduch však foukejte z uctivé vzdálenosti, abyste nepoškodili povrchový lak.

Po celkovém nahřátí samolepku uchopte za jeden roh a začněte s jejím postupným sloupáváním. I při něm byste neměli plochu stále opatrně zahřívat, ovšem ne moc, aby se samolepka neroztrhla.

Pokud doma na nábytku máte samolepky, které už vás neuvěřitelně štvou, pak využijte jeden z našich tipů a zbavte se jich jednou pro vždy.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : Skříně

Autor Michaela

Komentáře k článku