close
house-1867187_960_720

Životnost střešních krytin je dlouhá, nicméně každého z vás alespoň jednou za život potká rekonstrukce střechy. Mnozí lidé tuto stavební činnost podceňují, což se bohužel podepisuje na celkové kondici dané nemovitosti.

Skrze nevyhovující střechu může do půdních prostor zatékat, nehledě na obrovské množství tepla, které starou střešní krytinou zbůhdarma uniká. Rekonstrukce střechy přitom nepředstavuje složitý projekt, ale i přesto byste si měli dát pozor na několik drobností.

Nezapomeňte na odvětrávání

Pokud se pouštíte do rekonstrukce více než 100 let staré střechy, měli byste novou krytinu přizpůsobit současnému klimatu. Není totiž pochyb o tom, že se příroda za více než století nezměnila, protože moderní nemovitosti se neustále potýkají s vysokou vlhkostí a vyššími teplotami.

Při rekonstrukci byste tak měli pamatovat na dostatečné odvětrávání, díky čemuž zajistíte snadné odpařování vodních par. Tímto jednoduchým krokem zamezíte tvorbě plísní, koroze a také tvorbě vlhkých map na zdech nebo podlahách.

Výběr vhodné střešní krytiny

Možná tou vůbec nejpřehlíženější součástí rekonstrukce střechy je výběr vhodné krytiny. Mnozí lidé si totiž myslí, že všechny tašky mají stejné vlastnosti, a proto je úplně jedno, která z nich se ocitne na jejich nemovitosti. Výběr střešní krytiny však souvisí především se sklonem střechy.

Například velmi oblíbené pálené tašky nejsou vhodné pro střechy se sklonem menším než 20 stupňů. V takovém případě už byste měli zvážit krytinu plechovou, jež se pyšní nižší hmotností, a přitom stejnou odolností vůči povětrnostním vlivům.

Estetická funkce střechy

Neměli byste zapomínat ani na to, že střecha je zásadním prvkem estetičnosti celého rodinného domu. Většinou je vidět na první pohled z relativně velké dálky, takže byste si měli dát záležet na jejím sladění s fasádou nemovitosti. Moderní trh však nabízí velké množství nejrůznějších barevných provedení, tudíž si můžete pořídit krytinu v jakémkoliv odstínu. Pamatujte ovšem na to, že vaše střecha by neměla narušovat přirozený vzhled okolní přírody a infrastruktury.

Máte-li pocit, že do vašeho domu začíná zatékat, urychleně se pusťte do rekonstrukce střešní krytiny. Jakékoliv zdržení se totiž podepíše na statice a celkové kondici vašeho domu.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : důmstřešní krytina

Autor Michaela

Komentáře k článku