close
Spolupráce

Vyberte nejlepší vinylovou podlahu pro vás. Nezapomeňte na odolnost a zdravotní nezávadnost

interior-gcb78743b1_1280

Vinylová podlaha aktuálně patří k velmi oblíbeným řešením do bytu i do domu. Abyste ale byli s výsledkem spokojeni, je nutné vědět, co od podlahy očekáváte a podle čeho vybírat. Nebojte se oslovit odborníky, kteří vám poradí, jak vybrat ideální vinyl pro vaše bydlení.

Druhy vinylu

Základní rozdíl spočívá ve způsobu položení. Lepená vinylové podlaha vyžaduje především správně připravený podklad. Je jisté, že samotné lepení by měl provádět odborník, protože je nesmírně důležité správně odhadnout množství lepidla, délku odvětrávání apod. Oproti tomu u plovoucího vinylu je pokládka snazší a je možné provést to i svépomocí.

Můžete vybírat z celovinylových podlah, vinylových podlah na HDF desce s korkem, podlah na kompozitní desce, vinylových podlah s rigidním jádrem atd. Jelikož se skládá z lamel z různých vrstev, je možné volit podlahy s různými vlastnostmi, jako je vyšší odolnost, tuhost, izolace a další. Velmi dobrá je zátěžová podlahovina tarkett supreme plus, která se hodí zejména do kuchyně nebo na chodbu.

Odolnost

Zaměřte se na zátěžovou třídu podlahy. V různých místnostech jsou požadavky na odolnost jiné. V ložnici nebo dětském pokoji zcela stačí zátěžová třída 23, naopak v kuchyni či na chodbě volte podlahy z vyšších tříd (31, 32, 33, 34). Mezi oblíbené patří podlaha Fatra Thermofix, která je velmi odolná a stálá, navíc má skvělý teplotní vjem a snadno se udržuje.

Zdravotní nezávadnost

U podlah je klíčové myslet i na zdraví, a to zejména pokud máte malé děti. Vybírejte proto z osvědčených evropských výrobců, kteří musí dodržovat přísné zdravotní standardy. Ujistěte se, že vybraná podlaha má certifikát, který osvědčuje její nezávadnost. Oblíbeným řešením do domácností je podlaha vinyl Quick Step, která je mimořádně příjemná na dotek, dostupná a snadno se pokládá. Zjistěte, proč jsou vinylové podlahy tak oblíbené a v čem předčí jinou podlahovou konkurenci.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře k článku