close
moat-bed-in-a-swimming-pool

Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, kdybyste si pořídili vodní postel? Že ano? Ale bojíte se, že by vám mohla prasknout, voda by mohla vytéct a vytopit souseda pod vámi? Pak se přestaňte bát a raději čtěte dál. V tomto článku se totiž o vodních postelích dozvíte podrobnější informace.

Představte si, že ležíte na vodním lehátku, které se pohupuje na moři či uprostřed průsvitného jezera. Na tváři vás lechtají sluneční paprsky a vy si tak užíváte krásného a ničím nerušného spánku. Líbí se vám tato představa? Pak byste měli zapřemýšlet nad tím, zdali si nepořídit vodní postel.

moat-bed-in-a-swimming-pool

Historie vodní postele

Myslíte si, že vodní postel je vymoženost moderní doby? Pak vás musíme zklamat, neboť o spaní na vodě se zajímali již staří Peršané, kteří si plnili vaky z ovčí kůže vodou a na nich pak spali.

O dobrém spánku Peršanů se začalo mluvit široko daleko, a tak vodní postel začali zkoumat všichni, kteří se o ní dozvěděli. V 19. století se dokonce prokázalo, že vodní postel má zdravotně léčebné účinky.

newyorker-waterbed

Co na to říkají doktoři?

S ohledem na to, že s vodními postelemi jste se v minulosti mohli nejběžněji setkat právě v nemocnicích či lázních, pak je názor lékařů asi jasný. Vodní postel totiž zajišťují méně bolestivý spánek. Postele jsou doporučovány i lidem s nadváhou, s rizikovým těhotenstvím či trpícím nespavostí.

Další výhody…

Jak již bylo řečeno, vodní postele jsou doporučovány lidem s nadváhou, neboť hrají roli ve snižování nadváhy. Taková postel dopřeje odpočinek pro namáhanou mysl i svalstvo.

Tags : ložnicepostelespánek

Komentáře k článku