close
Bydlení jako na zámku

Bydlení jako na zámkuBydlet na zámku? Sen mnoha lidí, který bohužel zůstává jen nedosažitelným a nesplnitelným snem. Škoda. Pokud i vy patříte do té skupinky lidí, jež si přeje strávit alespoň jednu noc v honosném a přepychovém sídle, zkuste být trochu skromnější. Zámek to sice nebude, ale i tak jistě budete spokojeni. A co pro to musíte udělat? Zařídit si své bydlení v zámeckém stylu. Poohlédněte se po nábytku s lakovaným povrchem, doplňte je nádherným křišťálovým lustrem, zaimponujte do toho přepychovou sedací soupravu z lesklé kůže a celé to završte zrcadly, zlatými vázami a doplňky, které se blýskají!

Umíte zacházet s atributy luxusu?

Víte, jaké atributy jsou již odjakživa považovány za atributy přepychu a luxusního bydlení? Lesklé povrchy a stříbrná a zlatá barva. To věděli lidé dávno před námi a ani v dnešní době se na tom pranic nezměnilo. Ovšem aby vám doma všechno krásně vyniklo, jednotlivé body se navzájem nerušily a celkový interiér nepůsobil kýčovitě, je třeba umět s těmito znaky luxusu umět zacházet. Ne v každém prostoru, místnosti či interiéru to totiž bude vypadat příjemně. Proč? Inu ne každý interiér tolik lesku a třpytu najednou snese.

Všeho tak akorát!

Bydlení jako na zámkuJeště než se po hlavě vrhnete do nakupování, uvědomte si jeden důležitý fakt: Zlaté a stříbrné předměty na sebe vždy stáhnou veškerou pozornost. Ať už si tyto barvy drahého kovu do svého interiéru zaimponujete v podobě lustru, sedací soupravy, svítidlech, kobercích nebo skříních – vždycky bude všechna pozornost patřit právě těmto doplňkům. Co to pro vás znamená? Snažte se držet pravidla: Všeho s mírou. Rozhodně to s jednotlivými kousky nepřehánějte a nepořizujte si toho domů zbytečně mnoho, abyste si tak místo dokonale vyhlížejícího bydlení spíše nezadělali na nepěkný kýčovitý cirkus.

Lakované jen ve vysokém lesku

Víte, jaký nábytek se považuje za luxusní a je pořizován do exkluzivně zařízeného bydlení? Ten s leskle lakovanými povrchy. Je oblíbený nejen pro svůj elegantně lesklý vzhled, ale i proto, že opticky zvětšují prostor- podobně jako zrcadla. Nejčastěji se s ním setkáte v podobě skříní a komod, za posledních pár let se ale začaly hojně objevovat i na kuchyňských linkách. Modernímu lesku podlehly i jídelní stoly. Velice impozantně vypadají lakované jídelní stoly s prosklenou deskou. Vyhýbat se nemusíte ani nízký konferenčním stolkům, židlím, čelům postele či interiérovému osvětlení.

Tags : moderní bydlení

Komentáře k článku