close
Spolupráce

Vyberte si šatní skříň i do malé a minimalisticky laděné ložnice

skrin

Jednou z prvních věcí, kterou si člověk pořídí, když si vybavuje bydlení, je šatní skříň. Je to nezbytnost v každé domácnosti, protože právě oblečení používáme skutečně denně a je nekomfortní mít jej někde po krabicích. Jenže někdy je spěch trochu ke škodě a mnoho lidí pořídí bez rozmyslu skříň, která se do jejich ložnice nehodí a nevhodně zabírá prostor. Na co se tedy při výběru šatní skříně zaměřit, abyste zvolili skutečně dobře?

Minimalistický interiér

Mezi současné trendy v bydlení patří bezpochyby minimalismus. Pro takový prostor jsou typické odstíny bílé, béžové a šedé, nábytek vhodně zapadá do interiéru a nijak stylově nevybočuje. Platí, že pro takový pokoj je ideální skříň, která dovede téměř splynout se stěnami. Klíčové je, aby celek vytvářel harmonickou kompozici a doslova vyzýval k odpočinku a relaxaci. Ideální je také šatní skříň se zrcadlem, které prostor opticky zvětšuje a prosvětluje.

Barva a materiál

Malá ložnice v minimalistickém stylu si žádá skříň, která nijak nevybočuje a neupoutává na sebe pozornost. Platí totiž, že šatní skříň ve výrazném barevném provedení nebo z netradičního materiálu může prostor opticky zmenšovat. Volte proto tlumené barvy, skvělá je například imitace světlého dřeva. Elegantní a nadčasová bílá se také hodí skoro kamkoliv, ale dejte si pozor, aby prostor nebyl až příliš bílý, a nepůsobil proto sterilně. Hodí se pak bělobu rozbít několika zajímavými barevnými doplňky.

Praktické vychytávky

Malé prostory si žádají chytrá řešení. Pamatujte na to i při výběru šatní skříně. Nezbytností jsou například posuvné dveře šatníku, které vás tak nebudou nijak omezovat. Širokou nabídku minimalistických šatních skříní, které dodají šmrnc i vašemu interiéru naleznete na webu For Living. V nabídce najdete klasické i rohové šatní skříně, které jsou hned připraveny k expedici.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay, nabytek-forliving.cz

Komentáře k článku