close
pexels-rfstudio-4177725

Milovníci módy jistě vidí, že móda 90. let se vrací ve velkém stylu. To vše proto, že to byl mnohem menší kýč než styl oblékání v předchozích desetiletích. Stačí se podívat na titulní stránky módních časopisů a největší světová přehlídková mola, abyste se přesvědčili, že mnoho návrhářů se inspiruje módou 90. let. Nelze popřít, že byl velmi kulturně propojen a inspirován tehdejšími populárními hudebními skupinami a televizními seriály. Mnohé z nich si získaly kultovní status.

Ležérní styl 90. let.

Oblečení 90. let bylo silně inspirováno disco a hippie kulturou, ale tyto trendy byly o něco slabší než v předchozích letech. Styl oblékání v 90. letech vytvářela popkultura. Mnoho žen napodobuje styl oblékání postav ze seriálů Beverly Hills nebo Přátelé. Mladí lidé té doby se rádi oblékali jako jejich idoly z nejpopulárnějších hudebních skupin – Spice Girls, Nirvana nebo Backstreet Boys.

Dá se říci, že móda 90. let byla nejen báječně barevná, ale především – pohodlná. Oblečení muselo především vyniknout, a proto si mnoho žen oblíbilo výrazné vzory, zvířecí potisky nebo nápadné pruhy. Současná móda do značné míry čerpá z trendů tohoto období. Stále si nachází své věrné příznivce, kteří chtějí vyjádřit svůj charakter prostřednictvím výrazného stylu oblékání.

Co se dnes nosí? Inspirace 90. lety.

Kdo se chce oblékat podobně jako v 90. letech, měl by si ve svém šatníku najít místo na džínové oblečení. Z džínoviny lze vyrobit dámské sukně, košile, bundy nebo kalhoty. Napodobte módu 90. let a vyberte si barevné legíny, které jsou dnes opravdu v těch nejbláznivějších vzorech a barvách.

Dámy, které se chtějí oblékat módně a pohodlně si mohou přidat trochu šílenství a obléknout si pohodlné kalhoty s laclem, objemné overaly nebo boty na vysoké platformě.

V šatníku fanoušků 90. let nesmí chybět oversize oblečení. V současné době jsou velmi módní širokédámské kalhoty, bundy a košile. Při hledání zajímavého oblečení můžete sáhnout i do pánského šatníku – objemné kostkované košile jsou velmi trendy.

A co šaty?

Fanoušky šatů jistě potěší, že v 90. letech byly velmi módní. Především měly zdůraznit přednosti ženské siluety, odhalit nohy a vypadat skvěle v kombinaci s botami na klínku. Přiléhavé a sexy šaty se nosily nejen při zvláštních příležitostech, ale i na běžné nošení.

V šatníku ženy, která se chce inspirovat 90. lety, nesmí chybět ani vzdušné květinové šaty. Jedná se o velmi ženské modely, které vypadají dobře zejména v letním období.

Závěrem – vzhledem k tomu, že móda 90. let byla především o barvách, bláznivosti a pohodlí, není divu, že je dnes tak vysoce ceněná. Inspiraci z tohoto období ochotně čerpají největší světoví designéři.

Zdroj náhledového obrázku: Pexels

Komentáře k článku