close

Bez skříní se neobejdete ani v bytě, ani v domě. Je základem úložných prostor v rámci každého bydlení. Pokud vybíráte ty pravé, podívejte se na to, co byste měli zohlednit. Začneme tím, co je dnes celkem aktuální. Tím je cena. Je poměrně pochopitelné, že většina lidí hledá levné skříně. Jste na tom stejně? Pokud ano, nedívejte se jenom na cenovku, ale zohledněte i to, co za danou cenu dostanete. Primárně je třeba myslet i na to, aby byla daná skříň:

  • vyrobena z kvalitního materiálu,
  • odolná a pevná,
  • moderně vypadající.
Skříň
Skříň

Jaký zvolit vzhled?

Ten je velmi důležitý, jelikož by se skříň měla do vašeho interiéru hodit. Pokud jde o barevný dekor, je dobré volit kontrast s podlahou a se stěnami. Vhodné je, když vzhled skříně sladíte třeba s barvou vašich interiérových dveří. Obojí se bude vzájemně doplňovat. Určitě nezapomínejte také na různé estetické prvky. Může se jednat o různé lišty, stejně jako skleněné prvky, nebo i zrcadla. I to je dnes celkem samozřejmá součást.

Velikost? Co největší

Jak je to s velikostí skříně? Protože úložných prostor není nikdy dost, buďte si jisti, že když zvolíte skříň co možná největší, neuděláte chybu. Tento krok si můžete pochvalovat třeba za pár let. Jednoduše si vyměřte volný prostor, kam chcete skříň umístit, a poté už vybírejte taková řešení, která budou svými rozměry plně vyhovovat. Ideální jsou vestavěné skříně, které daný prostor využijí do posledního centimetru.

Nezapomínejte na vnitřní uspořádání

Jistě víte, kolik máte věcí a jaké to jsou. Podle toho volte uspořádání vaší šatní skříně. Základem by měly být police, na které umístíte běžné oblečení. Dále nezapomínejte také na prostor, který bude určený k tomu, abyste sem pověsili třeba sako, nebo bundu. Tedy takové věci, které se umísťují na ramínka. Správný poměr volte podle toho, kolik kterých věcí vlastně máte a které chcete mít při ruce.

Tags : Skříně

The author Jaroslav

Leave a Response