close

Někteří lidé by nikdy nedokázali žít na vesnici. Jsou to typičtí obyvatelé měst, mají život ve městě rádi s jeho výhodami i zápory. Jsou také lidé, kteří by nešli žít do města, protože si život tam spojují s mnoha předsudky a mýty.

Jak se vlastně žije ve městě? Jaké přednosti má život v něm a jaké nevýhody?

Je to o pracovních příležitostech

Jestli bychom to chtěli shrnout do jednoho slova, největší výhodu života ve městě jsou možnosti. Je tu lepší příležitost sehnat si dobrou práci za lepší mzdu, budovat kariéru, ale stejně tak i vytvořit si vlastní firmu a získávat nové klienty. Pokud jde o způsob, jak zajistit rodinu, je město rozhodně plné různých zajímavých možností.

Zároveň je ve městě mnohem snazší zvyšovat si kvalifikaci návštěvou různých kurzů, knihovny jsou mnohem vybavenější, a také studium je mnohem dostupnější, bez dlouhého dojíždění.

Obchody, sport, kultura

Hlavně mladí lidé nedají dopustit na dostupnost obchodních center, sportovních zařízení a všech míst spojených s kulturou a zábavou. Ve městě koupíte všechno, často za lepší ceny než ve venkovských obchůdcích. Zábava není limitovaná jedním pohostinstvím, můžete navštívit různé hudební kluby a diskotéky, multikina, divadla… Je toho hodně, co město nabízí, pokud jdete za zábavou.

Totéž se dá říct o sportovním vyžití, i když v tomto oboru je i venkov mnohem lépe vybavený, než tomu bývalo.

Dolce vita

Nedá se popřít, že ve městě se žije pohodlněji. Nemusíte řešit teplo a ohřev vody, protože většina bytů je napojená na dálkové vytápění. Obchody jsou hned za rohem, stejně tak škola či zdravotní středisko. Všechno máte při ruce, nikam nemusíte dojíždět. A když, MHD jezdí dost často. Nemusíte se starat o údržbu domu, zateplení či rekonstrukci, to dělá domovnáí správa.

Je ve městě něco špatně?

Ano, život ve městě má i stinné stránky, kvůli nimž se hodně rodin stěhuje spíš na venkov. Je to především vyšší kriminalita, vyšší riziko nevhodných kamarádů a s tím spojených nevhodných aktivit dětí v době, kdy jsou rodiče v práci. Někomu vadí také velký provoz a hluk, znečištěný vzduch a nedostatek přírody.

Tags : proč bydlet ve městěvýhody městského bydleníživot ve městě
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response