close

Světlo je v souvislosti s bydlením nesmírně důležité, jelikož ovlivňuje naši výkonnost, psychiku, stejně jako pocity únavy. Základem by mělo být denní světlo, které do interiéru dostaneme prostřednictvím oken. Zapomínat ale nesmíme ani na světlo umělé. Jak na něj? Základem by mělo být vždy hlavní a centrální osvětlení. V takovém případě doporučujeme zvolit lustry, jelikož právě ty jsou možností, která dnes dominuje. Jejich lákadlem je hlavně bohatý výběr, a to jak s ohledem na možný počet žárovek, tak i s ohledem na design samotného lustru. Ten následně stačí pověsit do středu místnosti a dokonalé osvětlení je zajištěno.

luster
luster

Nezapomínejte také na lokální světlo

Kromě centrálního osvětlení nesmíte zapomínat také na to lokální. To se hodí třeba ve vaší pracovně, nebo dětském pokoji. A to pokud potřebujete osvítit pracovní stůl. V takovém případě doporučíme zvolit třeba stolní lampy a lampičky, které jsou v dnešní době určitě osvědčenou cestou, se kterou nešlápnete vedle. Stejně tak se vám ale může hodit třeba i osvětlení kuchyňské linky, kde se jako jednoduché řešení používají například různé lišty, nebo pásy.

stolní lampy
Stolní lampy

Vsaďte na moderní trendy

Pokud jde o osvětlení, rozhodně není dobrou cestou otáčet se do minulosti. Právě naopak. Ideální je hledět dopředu. Proto doporučujeme volit LED technologii. Výhod má více než dost:

  • Dlouhá životnost
  • Kvalitní světlo
  • Nízká spotřeba

Pokud jde o další tipy spojené s moderními trendy, potom nezapomínejme také na možnosti pořídit si zajímavá designová stropní světla. Velkým hitem jsou dnes zajímavě vypadající panely, které vašemu interiéru dodají nejenom zajímavý nádech, ale i ty zajistí, že osvětlení bude dostatečné a kvalitní. Ty nejlepší možnosti dokonce umí i to, že vám nenabídnou jenom klasické bílé světlo, jelikož problémem nemusí být ani to, pokud si sami vyberete barevný odstín, který budete používat.

Tags : lampylustry
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response