close
bydleni21.cz – horizontalni zaluzie – louver.cz

Snad každý se těší na dotek slunečních paprsků. Jakmile pochmurné, zamračené a smutné dny vystřídá jasná obloha, získáme novou energii a vitalitu. Avšak někdy umějí být slunečné paprsky pěkně dotěrné. Je tedy dobré pořídit do oken stínění, které vás ochrání před nechtěnými paprsky. Žaluzie do střešních oken, zastínění velkých skleněných ploch, ale i atypická okna. Na vše lze najít stínící mechanizmus, jen je potřeba najít ten pravý.

Horizontální žaluzie

Klasika, která nikdy nezklame. Je tomu tak, horizontální žaluzie jsou nejčastěji používaným stíněním již několik let. Není se čemu divit, překypují mnoha skvělými vlastnosti. Jejich životnost je velice dlouhá a ovládání snadné, může se provádět provázkem, tyčkou, ale i elektromotorem. Velice jednoduše můžete díky naklápění lamel plynule regulovat propustnost světla, které do místnosti pronikne. Pokud chcete stínění, které nemusíte ovládat manuálně, i horizontální žaluzie lze vybavit elektromotorem, díky kterému získáte skvělý komfort. Líbí se vám myšlenka instalace horizontálních žaluzií, ale říkáte si, co kdybych zkusil něco novějšího, co nemá každý? Jistě vás zaujmou horizontální žaluzie Megaview. Funkce stínění zůstává u těchto žaluzií stejná, jak je tomu u klasických žaluzií. Pokud však naklopíte lamely kolmo vůči oknu, spojí se vždy dvě lamely k sobě a vznikne tak větší výhled z okna ven.

Horizontální žaluzie
Horizontální žaluzie

Dřevěné a bambusové žaluzie

Jste milovníkem přírodních materiálu a nechcete ve svém okně plastové nebo hliníkové žaluzie? Nevadí, bez stínění žít nemusíte, stačí si pořídit krásné bambusové nebo dřevěné žaluzie, které příjemně zútulní váš dům či byt. Jsou velice elegantní a vašemu interiéru dodají neotřelý vzhled, navíc díky vlastnostem materiálu jsou velice odolné. Jelikož mají UV povrchovou úpravu, nemusíte se bát, že by časem ztrácely svou barevnost. Bambusové žaluzie jsou dokonce vhodné i do prostor, kde je vlhko nebo nestálá teplota, takže do koupelen i zimní zahrady.

Látkové rolety

Jednoduchost, funkčnost, nadčasovost, ale i designový doplněk. Nejen to vám textilní rolety nabízí. Díky tomu, že lze rolety vyrobit z různých tkanin, patří mezi velice oblíbené způsoby zastínění. Rolety mohou mít různé barvy i motivy, takže se můžou stát skvělým doplňkem vašeho interiéru. Dokonce si můžete nechat zhotovit roletu s vlastním potiskem, např. s logem firmy.

Plisé žaluzie

Máte kulatá, šikmá či trojúhelníková okna a chcete do nich pořídit stínící techniku? Plisé žaluzie si dokáží poradit s jakýmkoliv atypickým tvarem a stává se tak jedním z nejuniverzálnějších typů zastínění. Plisé je speciální textilie, která je tvořena záhyby, tvoří tedy „harmoniku“. Poradí si s různými tvary oken, to však není jediná jejich přednost. Ovládat je lze z obou stran, zdola i shora, můžete tedy zastínit pouze část okna, které zrovna potřebujete.

Tags : roletyžaluzie

Autor Jaroslav

Komentáře k článku