close

Práce na zahradě je v plném proudu. Musíte vysázet keře, stromy, sazenice zeleniny, bylinek i květin. Nesmí se zapomínat ani na odstranění plevele a prořezávání dřevin. Nemluvě o jarní přípravě zahradních domků, pergoly nebo altánů. O práci opravdu není nouze, ale je potřeba se za dobře provedenou práci pořádně odměnit. Na odpočinek a zábavu se nesmí zapomínat a jistě po dlouhé zimě oceníte klidné odpoledne v zahradním domku či pergole.

Záhradní pergola
Záhradní pergola

Jarní nápoje

S jarem přichází i nepříjemná jarní únava. Co takhle zkusit výborné domácí limonády, které vám dodají energii a navíc si na nich pochutnají děti i dospělí. Můžete vyzkoušet jarní limonádu, na kterou budete potřebovat 1 zelené jablko, 1 žlutý meloun, 4 nektarinky, 1 citron, 1 litr pomerančového džusu a 1 litr perlivé minerálky. Do džbánu nakrájejte ovoce na menší kousky, zalijte je džusem a vodou, poté přidejte lístky meduňky či máty. Pak už se stačí pohodlně posadit do zahradního domku či pergoly a vychutnat si skvělé osvěžení. Pokud vás neosloví domácí limonády, po náročném dni jistě oceníte i sklenku lehkého jarního vína.

Jarní nápoje
Jarní nápoje

První grilování

Zima byla dlouhá a jistě už se nemůžete dočkat grilování a posezení s rodinou a přáteli. Zahradní domky jsou pro tyto sešlosti úplně ideální, v případě kdyby začalo pršet, můžete si sednout do útulného prostředí domku. Nikdy není špatné si udělat radost, proto si můžete posezení při grilování zpříjemnit novou dekorací, například proutěným košíkem nebo dekorativní ptačí klecí.

Kuželky

Pokud hledáte zábavu, kterou jen tak někdo na zahradě nemá, zkuste ruské kuželky. Je to hra, která má dlouhodobou tradici a setkat se s ní můžete především v rekreačních střediscích. Není však prostorově náročná, se vejdou se tedy  jistě i na vaši zahradu. V dnešní době najdete různé verze této hry, uvidíte, že se při hře bude bavit celá rodina.

Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response