close
obrázek_2023-02-13_091151559

Zima je pro mnoho z nás až příliš dlouhá, temná a sychravá. Proto je nejvyšší čas veselé barvy a vzpruhu pro váš domov. Skvělou příležitostí je právě oslava Valentýna. Připravte si srdíčka, zamilované dekorace i teplé odstíny barev plné vášně. Užijete si krásný svátek zamilovaných v pohodlí vašeho domova.

Den zamilovaných vychází letos na všední den, to však neznamená, že si Valentýna nemůžete užít ve vašem interiéru i několik dní po něm i o víkendu. Vychutnejte si svěží a nové dekorace ve vašem bytě, které rozzáří poněkud dlouhou a nudnou zimu. Vánoční dekorace jsou pryč a na jarní, veselé vzory je ještě čas.

Využijte každou příležitost

Proto je právě Valentýn skvělým časovým bodem, při kterým můžete změnit celkový nádech vašeho domova. Zvolte sladění barev tak, aby se hodilo do vašeho stávajícího designu a nebojte se použít barvy. Rozzáříte tak celý interiér a budete se v něm cítit zase dobře, plní života. A navíc tuto výzdobu určitě ocení i váš partner i děti.

Začněte volbou barev

Na Valentýna je typická červená, růžová a bílá barva. Nebojte se kombinovat tyto tři barvy dohromady, budete překvapeni, jak skvěle v interiéru vypadají. Pořiďte si v těchto barvách základní dekorativní prvky, které budou hlavními body výzdoby. Mohou to být povlaky na polštáře, přehozy přes sedačku nebo postel. Dobře vám s dekorováním pomohou také maličkosti jako vázy, umělé květiny nebo svícny.

Na detailech záleží

Zajděte také do obchodu s malými dekoracemi a nebojte se vybrat poněkud infantilní kousky, které dodají interiéru na roztomilosti a něžnosti. To je přesně to, co od výzdoby na Valentýna požadujete. Kupte si malá barevná srdíčka, svíčku ve tvaru holubičky, roztomilé růžové, červené a bílé bonbony. To vše se vám při dekorování bude hodit.

Slaďte celý domov

Aby byl celkový dojem z výzdoby co nejlepší, nezapomínejte na celý interiér. Nesoustřeďte se jen na hlavní obývací pokoj. Nezapomínejte, že výzdoba bude krásně vypadat také ve vaší ložnici, v dětských pokojích, na chodbě i v koupelně. Celkové sladění interiéru do stejné barvy a motivu bude vypadat úchvatně.

Dětský pokoj

Vaše děti budou nadšené z valentýnské výzdoby. Pověste jim na závěsy řetězy ze srdíček, můžete pořídit i srdíčkové balónky pro veselejší atmosféru. Pak už jen stačí přidat přehozy ve stejné barvě a každé vaší ratolesti koupit malý dáreček v zamilovaném motivu. Ať už to bude gumička do vlasů, domácí pantofle nebo třeba bonbony pro potěšení.

Vášnivá ložnice

Ve vaší ložnici můžete přidat trochu více rafinovanosti, váš muž určitě valentýnskou výzdobu ocení především večer. Nezapomeňte na tlumené světlo, které dodá na intimnosti. K němu vám pomohou vonné svíčky, které spolu s červenou dekorací na komodě či prádelníku budou vypadat skvěle. Červený přehoz nebo celé povlečení na posteli bude příjemnou změnou. Božským detailem budou jemná peříčka v malé váze, ty můžete dokonce použít i při předehře. Nezapomeňte udělat radost i sobě, pořiďte si krásné noční prádlo, kterým potěšíte i vašeho muže.

Zamilovaná koupelna

I v koupelně si můžete zařídit krásnou a zamilovanou atmosféru. Červená či růžové ručníky navodí celkový barevný dojem, spolu s pár svíčkami dodáte koupeli relaxační atmosféru. Přidejte do vany také plovoucí svíčky nebo mýdla ve tvaru srdíček.

Maličkosti dělají velký dojem

V hlavním prostoru nezapomeňte dekorace promyslet, ať nepůsobí příliš chaoticky. Vázu s umělou květinou můžete vyzdobit drobnými srdíčky uvnitř skla, takový prvek bude působit originálně. Na stolek nezapomeňte dát nějaký zamilovaný dezert, malé dortíky nebo muffiny s valentýnským motivem budou vypadat lákavě.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv dekoraci, určitě si svátek zamilovaných oblíbí celá vaše rodina a oživení celého domova si společně užijete.

Zdroj foto: freepik.com

Tags : barvy

Autor Michaela

Komentáře k článku