close
kamenivo

Zahradní kamenivo je čistě přírodním a ekologickým materiálem, který najde řadu využití okolo celého domu. Obvykle se užívá pro dekorační a pěstební účely, ale vaší fantazii se meze nekladou a můžete jej využít prakticky kdekoliv budete chtít. Jeho výhody využijí hlavně nadšení zahradníci nebo amatérští architekti, kteří si rádi zahradu vylepšují podle svého.

Jako drenáž

Okrasné kamenivo lze snadno využít při pěstování rostlin jako drenážní vrstvu. Hodí se pod zeminu do květináčů a truhlíků, kde slouží k lepšímu odvedení přebytečné vody ze zálivky mimo kořeny rostlin. Častou chybou při pěstování je totiž to, že kořeny zůstávají stát ve vodě, kde uhnívají. Tomu ale efektivní drenáž zabrání.

Pěstujte rostliny hydroponicky

Nový trend mezi pěstiteli je hydroponie. Jde vlastně o možnost pěstování všech pokojových rostlin, ale i zeleniny nebo květin bez substrátu. Hlavními výhodami hydroponie je rychlejší růst, ale také menší náchylnost k chorobám. Právě kamenivo může být skvělým materiálem, který se na hydroponii ideálně hodí. Neovlivňuje totiž nijak pH živného roztoku, což je zálivka s hnojivem, která se připravuje pro každý druh rostliny zvlášť.

Dekorace doma i na zahradě

Kamenivo nebo kamenná kůra se dá samozřejmě nejjednodušeji využít k dekoraci. Snadno například nahradí svrchní okrasnou vrstvu a může fungovat třeba jako alternativa k běžné mulčovací kůře. Výhodou je, že nejde vůbec jen o obyčejný estetický prvek, ale také dokáže efektivně bránit rychlému vysychání zeminy a pomůže redukovat výskyt plevele. Podobně jej lze využít i jako dekoraci k obrubníkům cestiček nebo kamkoliv, kde vám to přijde hezké.

Kde kamenivo nakupovat?

Vyberte si spolehlivého dodavatele, který má výrobky vždy na skladě a zajišťuje rychlé dodání prakticky kdekoliv po ČR. Nabídka e-shopu ridepal.eu je široká a uspokojí snad každého, kdo by si přál kamenivo využít i doma nebo na zahradě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře k článku