close
Koupelny

Koupelnové trendy roku 2022 aneb jak pandemie koronaviru ovlivnila bytový design

bathroom-6878035_960_720

Poslední dva roky jsme žili ve stínu pandemie koronaviru, která měla dopad také na změny týkající se interiérového designu. Dnes se podíváme na zoubek koupelnám, které se změnám nevyhnuly. Jaké jsou nejnovější trendy ve světě koupelen?

1. Bezdotykové baterie

Pandemie koronaviru zasáhla celý svět, ovšem promítla se také do mnoha domácností, které dávají přednost praktičnosti. Bezdotykové baterie se staly mnohem více vyhledávanějšími, protože se zvýšila potřeba lidí si více mýt ruce. Tento fakt přiměl designéry je navrhnout tak, aby zachovaly svou funkčnost, ale byly více stylové.

2. Kousek přírody uvnitř

V dnešní době se také klade velký důraz na přírodu, tudíž přírodní materiály, teplé zemité barvy a spousta zelených rostlin nesmí v koupelně chybět. Designéři počítají, že tento trend bude aktuální i nadále. Velký zájem je také o více světla, a to nejen v koupelnách.

3. Úložné prostory v hlavní roli

V posledních dvou letech také vzrostly požadavky na prostory, které jsou víceúčelové. Lidé také vlivem inflace začali přehodnocovat některé dispozice svého bydlení, zejména úložná místa. Proto v koupelnách nechybí víceúčelové skříně, které pojmou jak prádlo (ručníky, utěrky apod.), tak také například sušák na prádlo, čisticí prostředky a mnohdy také pračku se sušičkou.

4. Technologie vládnou světu

Jistě jste zaregistrovali, že mnoho domácností je závislých na technice, jsou ovládány většinou pomocí mobilních aplikací, kdy uživatel sám pomocí aplikace zapne topení, vysavač, pračku nebo ztlumí světla v místnosti. Tyto chytré technologie se samozřejmě promítly i do koupelen. Proto je možné volit například takovou sprchu, která šetří vodu, ventilátory, které automaticky začnou odsávat vlhkost bez zapnutí, a dokonce existují i vany, které vás zváží.

Zdroj foto: pixabay.com

Autor Michaela

Komentáře k článku