close
Tipy & Triky

Využití tablety do myčky v domácnosti je pestré. K čemu všemu se dají kapsle použít?

obrázek_2022-09-08_191842498

Máte doma myčku? To pak jistě máte i zásobu tablet do myčky. Věděli jste ale o tom, že tyto kapsle mají všestranné použití? Myčka rozhodně není rozhodně jediný spotřebič v domácnosti, do kterého ji můžete vhodit. Ušetřete si práci s čištěním mastnoty a špíny s pomocí tablet do myčky. Máme pro vás hned několik tipů, kdy se vám po kapslích do myčky vyplatí sáhnout.

Vhoďte tablety do pračky

Toužíte navrátit své pračce dávno ztracený lesk a chcete, aby její buben vypadal opět jako nový? Vhoďte dvě tablety do myčky do bubnu pračky a pusťte klasický prací program, minimálně na 60 °C. Kapsle do myčky v pračce napění a zbaví ji zbytku pracích prostředků a nepříjemného zápachu.

Pro dokonalou toaletu sáhněte po kapsli

Tablety do myčky si dokážou poradit také s toaletou, která není v dokonalém stavu. Nachází se v ní usazený vodní kámen, který je na těžko dostupném místě? I v tomto případě vám kapsle do myčky přijdou vhod. Jednoduše jednu tabletu vhoďte do toalety, nechte působit přes noc a ráno pouze spláchněte. Vaše toaleta bude zářit čistotou a také příjemně vonět.

Zatočte s mastnotou na nádobí i oblečení

Přestože primárně nejsou tablety do myčky určené k ručnímu mytí, pomohou vám s čištěním mastných talířů, hrnců a dalšího nádobí. V misce smíchejte kapsli s horkou vodou z konvice. Jakmile bude tableta zcela rozpuštěná, vlijte tuto směs do špinavého hrnce či k mastné nádobí vložte do mísy. Nechte působit minimálně přes noc a nádobí následně nechte omýt v myčce na klasický program. Po mastnotě nebude ani památky. Kapsle vám mohou pomoci i s odstraněním mastných skvrn z oblečení. Stejně jako při čištění pračky stačí vhodit tabletu do bubnu a společně s běžným pracím práškem dát prát.

Jak na zanesenou troubu? Opět vám pomohou tablety

Protože mastnota se nedrží pouze na nádobí, ale usazuje se také uvnitř trouby, je nezbytně nutné troubu čas od času dokonale vycídit. I s tím vám mohou kapsle do myčky pomoci. Jak? Opět stačí z tablety a horké vody vytvořit čisticí směs. Ovšem v případě, že s ní chcete čistit troubu, je důležité vytvořit hustší konzistenci a přidat k ní také přípravek na trouby, který běžně používáte.

Výslednou směs aplikujte na všechna místa v troubě, na kterých se drží mastnota a další nečistoty. Ideálně nechte opět působit přes noc a ráno omyjte čistou vodou. Tato metoda čištění trouby je účinná a málo pracná. Ušetříte si totiž práci s drhnutím.

S kapslemi si ušetříte čas strávený mytím hořáků

Když už budete u čištění vnitřku trouby, zaměřte se také na její horní část. Máte tradiční plotýnku s hořáky? To pak víte, jak složité je jejich čištění. Mají totiž spoustu záhybů a nedají se odbýt pouhým přejetím houbičkou. Naštěstí existuje účinná čisticí metody, která rovněž spočívá v tom, že při jejich mytí využijete kapsle do myčky.

Ověřená směs horké vody a rozpuštěné tablety do myčky je totiž učiněným zázrakem. Tentokrát je ale zapotřebí vytvořit si tuto očistnou lázeň ve větší nádobě, do které bez problému potopíte vaše hořáky. Jak je vám již určitě jasné, stačí nechat působit roztok přes noc, ráno hořáky vyjmout, omýt pod proudem vody a žasnout nad jejich čistotou.

Zapomeňte na stovku různých čisticích přípravků a místo toho si pořiďte rodinné balení kapslí na mytí nádobí v myčce. Dají se s nimi totiž podnikat hotová kouzla. S pomocí tablet do myčky si můžete vyčistit pračku, toaletu, nádobí, oblečení, troubu i hořáky. Vyzkoušejte výborné vlastnosti kapslí do myčky také ve své domácnosti a nechte ji zářit čistotou.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : čištěnídomácnosttablety do myčky

Autor Michaela

Komentáře k článku