close
Spolupráce

Pořádek v dílně nebo garáži znamená velkou úsporu času

sklad

Přehled o tom, kde je v dílně plné nářadí uloženo to či ono, by si měl udržovat každý správný kutil. Pořádek v dílně znamená totiž mimo jiné i velkou úsporu času. A i když se celá řada kutilů řídí heslem „i cesta je cíl“ a na nějakou tu hodinu v dílně navíc nehledí, trávit jí hledáním nářadí není asi to, po čem by toužili.

Pryč s chaosem

V chaosu, který občas v dílně převládá, není vyloučené, že brzy ztratíte nejenom vaše nervy, ale snadno i přehled o tom, co a kam dáváte. Neustále hledání drobných hřebíčků i matiček, které se snadno zakutálí pod váš pracovní stůl, vás zbytečně zdržuje od práce. O větším nářadí ani nemluvě.

A přitom stačí k přehledné dílně tak málo. Dobrý přehled si můžete snadno vybudovat například s pomocí kovových regálů do dílny. Kovové regály do dílny jsou stabilní, vytvořené tak, aby zabíraly co nejmenší plochu, ale zároveň vám poskytnou dokonalý přehled o nářadí a dalším vybavení, které potřebujete ve své dílně mít.

Jak regály v dílně používat?

Nářadí, které používáte nejčastěji, ukládejte do kovových regálů na místa, která jsou pro vás snadno dostupná. Získáte tak nejlepší přehled o tom, kde máte své nářadí uloženo, a ušetříte nejvíce času. Nářadí, o kterém již naopak víte, že jej nevyužijete nebo nefunguje, ihned vyřaďte. Pracovní pomůcky, které se mohou hodit ale nepoužíváte je příliš časti, můžete uložit do kovových regálů nahoru, na méně přístupné police.

Do kovových regálů můžete nakoupit také různé pracovní kufříky či pracovní bedny do kterých si své nářadí snadno roztřídíte a v regálech bude ještě lépe po ruce. Na drobné předměty si můžete pořídit například magnetické misky, které znemožní hřebíčkům a šroubkům volný pohyb, při kterém se někdy zdá, že jsou snad dokonale živé. Pro každého kutila je dílna jeho vesmírem, proto je dobré udržovat v ní pořádek s přehledným uložením všech nezbytných kutilských předmětů a vybavení.

Zdroj náhledového obrázku: majster-regal.cz

Komentáře k článku