close
Zahrada

Zahradní bazén vyžaduje pravidelnou údržbu

Dosažení čisté vody v bazénu nemusí být složité /
Dosažení čisté vody v bazénu nemusí být složité /

Pokud máte doma, na zahradě rodinného domu, na chatě či chalupě bazén, jistě si patřičně užíváte horké letní dny. Nabízí se dlouhá relaxace, slunění se a nicnedělání. Když je vám horko, vlezete do vody a zchladíte se. Pokud máte větší bazén, můžete si bez problémů i zaplavat. Je však zapotřebí vědět, že zahradní bazén, to nejsou jen radosti, ale samozřejmě i starosti. Pokud však péči o bazén nepodceňujete, věnujete jí pravidelný čas a využíváte nejnovější možnosti, které zaručí maximální efektivitu, není to zase nic tak hrozného a stojí to za to.

Volte správnou bazénovou chemii

Asi nejzákladnějším pomocníkem proti řasám, ale vůbec pro udržení adekvátních parametrů bazénové vody, je dnes bazénová chemie. Ať si kdo chce, co chce říká, bez ní se v žádném případě neobejdete. Nikdo netvrdí, že je nutno, aby voda v bazénu doslova zapáchala chlorem a jinými chemikáliemi. Přece jen však bazénová chemie v přiměřeném množství je maximálně užitečná a efektivní. Bazénová chemie je aktuálně k dispozici v opravdu mnoha variacích. Je potřeba si zjistit, co všechno ve vašem případě budete potřebovat a zařídit se podle toho.

Pozor na hrubší nečistoty

Plachta ochrání každý bazén /
Plachta ochrání každý bazén /

Zatímco bazénová chemie zajišťuje kvalitu vody tak nějak po mikroskopické stránce, je zapotřebí pochopitelně i péče v oblasti větších nečistot. Ty se do vody mohou dostat například vanoucím větrem, ale třeba i jiným způsobem. K základnímu příslušenství bazénu tedy bude patřit i sítko na nečistoty, ale vyplatí se i filtrace. Ta mimo jiné zajistí i správné promíchání bazénové chemie. V neposlední řadě je velmi vhodná plachta na bazén. Mimo koupací období, ale v podstatě i na noc, se doporučuje, aby byl bazén zakryt. Plachty na bazén jsou nejrůznější, některé poslouží pouze proti padajícímu listí a jinému znečištění, jiné díky svojí povaze zajistí i vyhřívání vody a udržování její vysoké teploty!

Ať již máte doma jakýkoliv bazén, či teprve vážně uvažujete, že si ho pořídíte, nezapomeňte za několik měsíců, kdy začne letní sezona a bude opravdu příjemně teplo, začít s údržbou ihned od počátku. Ušetříte si tím totiž opravdu mnoho práce oproti tomu, kdybyste to odkládali. Zbude vám tak více času na tu pravou letní relaxaci a lenošení u bazénu! Po bazénovém příslušenství se poohlížejte vždy u odborníků, kteří vám garantují účinnost a jsou schopni i poradit!

Tags : bazén
Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response